Здача річної звітності 2020!

Здача річної звітності!

«Единщики» 1 і 2 груп помиляються, що здають звітність тільки 1 раз на рік.

Звичайно, декларацію по єдиному податку та за Єдиним соціальним внеском (Додаток 5 по ЄСВ), підприємці здають 1 раз на рік. Але є ряд звітів, які здаються поквартально або щомісяця.

Приклад:

 • підприємці, які купують товар або послугу у фізичних осіб - громадян або інших підприємців, зобов'язані надавати в податкову звітність розрахунок за формою 1ДФ 1 раз в квартал;
 • інша звітність, про яку згадувалося вище: земельний податок, звітність зі збору за парковку, податок на нерухомість і т. д. здаються в різні періоди.

По ряду причин (незнання, безладдя в документах, забудькуватості) підприємець не здає поквартально звіт за ф. 1ДФ «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на Користь платників податку, та сум утриманого з них податку», в якому потрібно вказувати дохід, виплачений підприємцям та фізичним особам. В кінці року виникає питання: включити документи до витрат, значить визнати, що звіти за ф. 1 ДФ вчасно не здавалися.

Як підготуватися до здачі звітності? З чого почати?

Необхідно перевірити:

 • Наявність документацію по доходах і видатках;
 • Відповідність КВЕД-ам, зазначених при реєстрації, отриманим доходам;
 • Заповнена чи без помилок книга підприємця;
 • Переконатися, що немає помилок і тільки після цього, готувати декларацію;
 • Після складання декларації перевірити, що в ній немає помилок.

Дохід оформляється такими первинними документами:

 • Банківська виписка;
 • Товарний чек по оплаті товару готівкою;
 • Квитанції з оплати послуг готівкою;
 • Витратні накладні на товар при оплаті безготівковим способом;
 • Акти послуг при оплаті готівковим та безготівковим способом.

Для декларації по єдиному податку - підприємцю слід почати підготовку звітності по перевірці наявності первинної документації по отриманому доходу за рік.

Для декларації на загальній системі потрібно перевірити наявність документацію по доходах і видатках.

Для підготовки звіту про форму 1ДФ на будь-якій системі потрібно перевірити наявність документацію по видатках.

Якщо дохід отримано по розрахунковому рахунку, то не забудьте - потрібна видаткова накладна або акт послуг.

Якщо отримана оплата «готівкою» за товар або послугу, то підприємець повинен виписати товарний чек або квитанцію, а по оплаті квитанцією ще оформити акт послуг.

При цьому слід звертати увагу: що реалізується в товарних чеках, щоб не виявилося, що оприбутковується один товар, а реалізується - інший товар.

Що повинен врахувати підприємець при поданні звітності на загальній системі:

 1. У витрати включаються витрати, які пов'язані з господарською діяльністю підприємця;
 2. Не всі витрати включаються до витрат, а тільки ті, які відносяться до витрат операційної діяльності. Витрати операційної діяльності можна розділити на два види: собівартість та інші витрати. До собівартості відносяться: прямі матеріальні витрати; прямі витрати на оплату праці; амортизація; загальновиробничі витрати; вартість придбаних послуг, інші прямі витрати. До складу інших витрат входять: адміністративні витрати; витрати на збут; інші операційні витрати. Конкретний перелік витрат затверджений Податковим Кодексом України в Розділі ІІІ, а саме п. 138.4, п. 138.6 - 138.9, п. 138.10.2 - 138.10.4, п. 138.11.;
 3. Витрати повинні бути пропорційні доходам. Не весь придбаний товар включається до витрат, а тільки собівартість реалізованого товару;
 4. Необхідно мати в наявності первинні документи, що підтверджують витрати і доходи. У витрати включаються тільки ті витрати, які підтверджені первинними документами.

У своїй практиці ми часто спостерігаємо одну й ту ж ситуацію: весь рік підприємець займається розвитком свого бізнесу, часу на облік абсолютно не вистачає, книга залишається не заповнена. На початку наступного року підприємець підбиває підсумки і складає звітність. Зробивши кілька невірних або майже відповіних до законодавства, спроб самостійної оптимізації, підприємець готовий оплатити послуги професіонала, щоб здати звітність з мінімальними податками і приховати помилки (Приклад: невідповідність КВЕД, перевищення ліміту доходу, невірні договори, помилки в документах, їх відсутність тощо.) Шкода, що підприємці приходять занадто пізно. Спочатку потрібно спланувати. А потім вести бізнес.

Особливо важко підприємцям на загальній системі. На цьому етапі виникає питання: як підготувати і здати звітність з мінімальним податком на доходи фізичних осіб та Військовим збором?

Причинами сплати зайвих податків можуть бути:

 1. При повній або частковій відсутністі документації, що підтверджує витрати. Зменшити податок можна лише за наявності підтвердних первинних документів, оформлених відповідно до законодавства. І якщо документи відсутні, то витрати по відсутнім документам не зможуть зменшити оподатковуваний дохід підприємця. Доведеться шукати вихід!
 2. Наявність первинної документації, складеної з порушенням законодавства. Документація, яка не містить обов'язкових реквізитів, має помилки в оформленні не може бути підтвердженням витрат підприємця. На практиці часто зустрічаються випадки, коли в документації вказується покупцем не підприємець із зазначенням прізвища, коду та інших реквізитів, а просто покупець, наприклад, «Олена» без будь-яких інших даних. У такому випадку потрібно повторно отримувати документи терміновому порядку.
 3. Придбання товару від імені приватної особи, а не підприємця, без оформлення документації. На практиці така ситуація поширена. Підприємець купує товар і не повідомляє продавця, що він купує як підприємець. Продавець в свою чергу оформляє документацію як на роздрібного покупця і в наслідок, складно домогтися від продавця потрібних документів. Будьте уважні!
 4. Поки проводиться аналіз витрат і документації, втрачається час. Через деякий час звітність постачальниками здана в податкові органи і документації для підтвердження витрат вже не отримати.

Ми радимо - в середині січня звертатися за консультацією, щоб встигнути здати звітність вчасно.

Перевірте заповнення книги:

 • Внесення всіх квитанцій та чеків в книгу;
 • Правильність підрахунку підсумків.

Декларація складається на підставі книги підприємця. Рекомендуємо спочатку перевірити книгу підприємця, якщо не заповнювалася, то заповнити книгу на підставі перевіреної первинної документації, а потім тільки складати звітність. Якщо книга заповнюється після здачі звітності, то після заповнення може виявитися, що змінилася сума доходу і відповідно - звіт складений з помилкою. Помилки в книзі можуть бути самі різні: від плутанини в датах, невнесення чека - до округлення сум доходу.

Ми рекомендуємо підготувати книгу все перевірити, підготувати звіт і потім звернутися за консультацією, щоб ми перевірили, повідомили про нестиковки і як їх виправити. Часто буває, що при цьому взагалі доводиться робити повернення або інші дії, тому що не всі доходи включені (підприємець не знав), а коли включили се доходи сума вийшла вище ліміту.

Завершальним етапом, звичайно, є складання декларації.

При заповненні декларації, перевіряйте кожну клітинку, починаючи з основних реквізитів.

У декларації повинні бути зазначені усі обов'язкові реквізити, інакше вона не буде прийнята податковою службою. Обов'язково заповнення реквізитів підприємця, адреси, назви податкової служби. Найчастіше зустрічаються такі помилки:

 • Залишається не заповненим звітний період, за який здається декларація;
 • Вказана уточнюючу декларацію замість звітної або взагалі обидві відразу;
 • Не вказуються всі види діяльності, якими займався підприємець у звітному періоді;
 • Сума доходу не вказується наростаючим підсумком за рік;
 • Не проставляється дата подання декларації. Якщо невірна дата звіт можуть прийняти, а потім анулювати і підприємець може не впізнати про це.

Помилки в декларації залежать від:

 • Виду діяльності та спеціалізації підприємця;
 • Рівня знань підприємця про єдиний податок;
 • Уміння правильно оцінити який нормативний акт важливіше і більше захищає інтереси підприємця;
 • Своєчасного і грамотного обліку отриманого доходу;
 • Правильності заповнення книги підприємця;
 • Недосконалість законодавства або невміння ним користуватися.

На жаль, які б не були причини помилок, за декларацію і сплату податків відповідає підприємець самостійно усім своїм майном. При складанні річної звітності підприємця має значення будь-яка інформація і документація, що стосується доходу підприємця. Не слід ігнорувати будь-чек або квитанцію, не можна залишати заповнення книги на потім. Помилка може спричинити як разовий штраф, так і повну втрату статусу платника єдиного податку. До складання річної звітності потрібно готуватися заздалегідь і не відкладати на останній день. Вивчати законодавство, перевіряти документацію. Якщо вам знадобитися допомога і консультація, звертайтеся, ми допоможемо підготувати звітність, усунути помилки.

Звернувшись в нашу компанію, Ви отримуєте переваги:

 • усунення помилок в документації та звітності;
 • оптимізацію податків;
 • звітність з урахуванням останніх змін в законодавстві;
 • заздалегідь спланований та оптимізований процес підготовки і здачі звітності;
 • зменшення втрат часу на підготовку та здачу звітності;
 • підвищення Вашого рівня знань по документації, обліку та звітності.

Контролюйте ситуацію, звертайтеся, ми гарантуємо, що ви в будь-якому випадку залишитеся задоволені нашою роботою і рекомендаціями.

Звертайтеся за консультацією онлайн (Skype, Viber, Telegram, Google Meet, Zoom) або в офісі: м Київ, вул. Волинська 48/50, офіс 407.

А також за номерами телефонів:

 • +38096 849 57 44
 • +38099 373 64 31
 • +38050 445 25 42


Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.

Останні новини
Як працювати в «білу»: офіційне працевлаштування п...
Як працювати в «білу»: офіційне працевлаштування персоналу, РРО, нульові декларації, майно

Як працювати в «білу» Українська влада вживає заходів із виводу економіки з «ті [ ... ]

Інформація про бенефіціарів. Новини!...
Інформація про бенефіціарів. Новини!

Законопроєкт щодо продовження строків інформування про бенефіціарів не розглян [ ... ]

Чи може ДПС оштрафувати за перевірений період?...
Чи може ДПС оштрафувати за перевірений період?

Чи може ДПС оштрафувати! ДПС інформує, що згідно з пп. 75.1.3 ПКУ

Перенесення строків інформування про бенефіціарів ...
Перенесення строків інформування про бенефіціарів підтримано!

Перенесення строків інформування про бенефіціарів! Граничним терміном подання  [ ... ]

Як зберігати первинні документи в електронній форм...
Як зберігати первинні документи в електронній формі?

Зберігання первинних документів в електронній формі! ДПС розповідає, що відпові [ ... ]

Податкову та фінансову звітність потрібно зберігат...
Податкову та фінансову звітність потрібно зберігати 5 років!

Звітність потрібно зберігати 5 років! Україна була перевірена на предмет дотрим [ ... ]

За недостовірну інформацію про бенефіціарів штраф ...
За недостовірну інформацію про бенефіціарів штраф до 51 тис. грн!

Штраф за недостовірну інформацію про бенефіціарів ! Вже незабаром ВРУ повинні р [ ... ]

Форму звіту для «нульового декларування» затвердже...
Форму звіту для «нульового декларування» затверджено!

Форма звіту для «нульового декларування»! З 1 вересня 2021 року по 01 вересня 2022 рок [ ... ]

Нульове декларування в Україні!...
Нульове декларування в Україні!

Нульове декларування! Ця стаття присвячена введеному в дію Закону України №1539-IX [ ... ]

Популярні публікації
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як пр...
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як працювати, та про які штрафи потрібно знати

З 2020 РОКУ, КОЛИ ФОП ЗАСТОСОВУВАТИ РРО, ЯК ПРАЦЮВАТИ З РРО, ТА ЯКІ ШТРАФИ ПРИ ВИКОРИ [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 рік

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2020 роціsp;]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2021 роціsp;]

Здача річної звітності 2020!
Здача річної звітності 2020!

Здача річної звітності! п помиляються, що здають звітність ті [ ... ]

Найняти співробітника або укласти ЦПД!...
Найняти співробітника або укласти ЦПД!

Кого найняти, співробітника, укласти договір з ФОП або укласти ЦПД (Цивільно-прав [ ... ]

Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при...
Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при перевірці за місцем реалізації товарів?

Штрафи за відсутність первинних документів! Відповідно частини другої t19" target="_blank" rel="noindex">статті 19  [ ... ]

Нові перевірки діють вже з 31 грудня!...
Нові перевірки діють вже з 31 грудня!

Новий порядок перевірок Держпраці діє з 31 грудня!!! nbsp;... ]

Як оформити співробітника і заощадити на податках?...
Як оформити співробітника і заощадити на податках?

Як краще оформити співробітника в 2019 році??
ника [ ... ]

Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію пр...
Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію про власників!

Інформацію про бенефіціарів в ЄДР слід оновити в 2020 році! Подання держреєстрато [ ... ]