Правила поведінки при перевірці Податковою службою

Які правила поведінки під час податкової перевірки, як поводити себе при перевірці.

Як поводитися у разі податкової перевірки? Що робити? Які мої права і які обов'язки? Ці та ряд інших питань виникають у керівництва підприємств і підприємців, коли дізнаються про перевірку, або коли перевіряючі на порозі.

Щоб полегшити пошуки відповідей, ми підготували цю статтю. Сподіваємося, вона відповість на частину питань, що виникли. Якщо якісь залишаться не вирішеними, звертайтесь - ми завжди готові до співпраці.

Основні правила при перевірках:

1. Перевірка службових посвідчень осіб, що з'явилися на перевірку. Для цього потрібно налагодити роботу охоронців на контрольно-пропускному пункті (або на вході). Саме їм бажано перевіряти службові посвідчення прийшли на перевірку і одночасно повідомити керівництво (або юриста) про перевірку.

2. Ще до того, як впустити перевіряючих на територію, треба поглянути на документ, що підтверджує привід візиту: або направлення на перевірку, переконатися, що такий документ є, що на ньому стоїть підпис уповноваженої особи, що воно стосується саме Вашого підприємства. На цьому етапі визначається, який привід візиту і керівництву стає зрозуміла подальша тактика поведінки. Якщо мова йде про позапланову перевірку, потрібно подивитися в документах на перевірку, яке підстава для позапланової перевірки і який предмет такої перевірки. Пам'ятати, що копію направлення посадова особа перевіряючого органу зобов'язана вручити Вам.

3.Слід завести на підприємстві журнал перевірок і пропонувати перевіряючим розписуватися в такому журналі. Вони зобов'язані це зробити на вимогу представників підприємства.

4. Слід запросити перевіряючих в адміністративне приміщення і, почати бесіду з метою визначення їх фактичних побажань і мету візиту. Будувати діалог з перевіряючими бажано в спокійній, в міру люб'язній манері, з дотриманням елементарних правил ввічливості, демонструючи прагнення сприяти в міру своїх можливостей. Якщо юрист не присутній під час перевірки, бажано забезпечити присутність юриста. Важливо переконати перевіряючих у необхідності дочекатися приїзду юриста - найчастіше вони не заперечують проти цього. У цей час можна спробувати з'ясувати їх наміри, встановити конкретний перелік об'єктів і документів, які вони мають намір перевіряти. Подбайте, щоб завдання співробітникам ставити не перевіряючі органи, а сам директор або уповноважена ним особа. Важливо попередити про це і співробітників. Вони повинні розуміти і своєю поведінкою пояснювати, що надати той чи інший документ, здійснити ту чи іншу дію вони можуть лише за дорученням директора, а не перевіряючого органу. Спокійна відповідь, наприклад, «Мені не дозволяє посадова інструкція це робити без вказівки директора» або «Будь ласка, зверніться до директора, без його дозволу я не компетентний передати вам це» цілком підходящі.

5. При проведенні перевірок бажано забезпечити якомога меншу кількість представників підприємства, які спілкуються з перевіряючими (якщо цього не потребують питання перевірки). Причому при планових і навіть деяких позапланових перевірках директор може приймати участь тільки на початковій, а іноді і заключнії стадії перевірки, а в інший час - передати кураторство перевіркою своєму заступнику та юристу (крім випадків, коли проводиться серйозна перевірка).

ДУЖЕ ВАЖЛИВО ДОВЕСТИ ДО ВІДОМОСТІ СПІВРОБІТНИКІВ: вони не зобов'язані давати будь-які пояснення в ході перевірки або навіть проведення слідчих дій, у них є право зберігати мовчання. Найчастіше деякі співробітники, побоюючись, що їх притягнуть до відповідальності за мовчання, можуть без злого наміру поширити відомості, які можуть не стосуватися перевірки, але можуть, наприклад, нашкодити партнерам по бізнесу і т.п.

6. В ході проведення перевірки слід виконувати законні вимоги перевіряючих - надавати їм тільки ті документи та інформацію, які відносяться до предмета перевірки. 

7. За підсумками перевірки перевіряючи можуть складати акти та приписи, в яких вказуються виявлені порушення. Дуже важливо подбати про те, щоб всі Ваші заперечення, пов'язані з проведенням перевірки та її висновками, отримали відображення в таких актах. Тому на момент підписання акта перевірки директором (або представником) підприємства слід зробити відмітку про те, що заперечення будуть додатково підготовлені і прикладені до акту перевірки. Або, якщо заперечення вже готові на окремому документі, слід зробити посилання на такий документ і прикласти його до акта. Також допускається записати заперечення в самому акті в момент, коли акт пропонується для підписання.

Рекомендуємо ознайомитися з окремою сторінкою нашого сайту, присвяченій темі підготовці платника податків до податкових перевірок ...

На закінчення по даному виду візитів відзначимо, що підприємству надано право здійснювати аудіо і відеозапис перевірок, які проводяться на підприємстві. Це право може бути використано, щоб закликати перевіряючі органи до припинення порушення законних прав компанії. Крім того, у випадках, коли дії перевіряючих очевидно незаконні (наприклад, вони намагаються потрапити на територію з перевіркою без наявності документів для перевірки) існують так звані «гарячі лінії» - телефони, за якими можна повідомити про порушення з боку перевіряючих органів і зажадати підтримки (аж до виклику міліції). 

Резюмуючи сказане - тільки знання Вами своїх прав і обов'язків платника податків, допоможе Вам уникнути більшості неконтрольованих ситуацій, заощадить витрати часу і коштів. Перш за все, втрати можуть висловитися для Вас в розмірах штрафів, Пені та недоїмки, нарахованих контролюючими органами в результати перевірки.

Ефективним виходом для Вас в подібних ситуаціях служить звернення до зовнішніх консультантів, компаніям, що надають бухгалтерські і юридичні послуги. Як правило, на перший погляд дорогі послуги аудиторів і юристів в кінцевому підсумку обходяться підприємству економічно вигідніше, можливих нарахувань штрафних санкцій. Фахівці компанії «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг», пропонують Вам допомогу в подібних ситуаціях, за Вами завжди залишається вибір.

Компанія «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг» пропонує свої послуги податкового планування і оптимізації Вашої діяльності. Звертайтеся, Ви будете здивовані якістю та ціною наших послуг.

Останні новини
Який штраф Вас чекає якщо не подати декларації про...
Який штраф Вас чекає якщо не подати декларації про доходи?

Який штраф, якщо не подати декларації про доходи?! Податкова декларація подаєтьс [ ... ]

Перереєстрація ПРРО, як здійснити?...
Перереєстрація ПРРО, як здійснити?

Перереєстрація ПРРО! Як інформує ДПС, відповідно до п. 8 розділу II Порядку реєстр [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2022 роціsp;]

Зміни в проведенні податкових перевірок з 2022 рок...
Зміни в проведенні податкових перевірок з 2022 року!

Зміни в проведенні податкових перевірок! ДПС повідомили, що Законом України від  [ ... ]

Коли не потрібно застосовувати РРО?...
Коли не потрібно застосовувати РРО?

Коли не потрібно РРО! Відповідно з пунктом 14 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. №265/9 [ ... ]

Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!...
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!

Щиро вітаємо Вас з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим! bsp;... ]

Порядок ведення товарного обліку для ФОП!...
Порядок ведення товарного обліку для ФОП!

Порядок ведення товарного обліку! Порядок набирає чинності через 10 днів з дня йо [ ... ]

ПРРО та як його вибрати?
ПРРО та як його вибрати?

ПРРО та як його вибрати? ПРРО є програмним реєстратором розрахункових операцій,  [ ... ]

Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РР...
Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РРО до 2023 року!

Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РРО! Вже з 2022 року всі платники [ ... ]

Популярні публікації
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2021 роціsp;]

Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при...
Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при перевірці за місцем реалізації товарів?

Штрафи за відсутність первинних документів! Відповідно частини другої t19" target="_blank" rel="noindex">статті 19  [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2022 роціsp;]

Декларація ПДВ-2021 всі нюанси заповнення...
Декларація ПДВ-2021 всі нюанси заповнення

Декларація ПДВ-2021! Процес заповнення декларації з ПДВ в Україні пов'язаний з мак [ ... ]

Як правильно вести Головну книгу?...
Як правильно вести Головну книгу?

Як вести Головну книгу? 21 липня 2021 року Міністерство фінансів України видало нак [ ... ]

Строки давності для застосування штрафів!...
Строки давності для застосування штрафів!

Строки давності штрафів! Граничним строком застосування штрафних санкцій (штра [ ... ]

Заповнення нульової декларації з ПДВ 2021!...
Заповнення нульової декларації з ПДВ 2021!

Нульова декларація з ПДВ 2021! З початку весни поточного року вступили в силу онов [ ... ]

Штрафи за трудовим законодавством 2021!...
Штрафи за трудовим законодавством 2021!

Штрафи за трудовим законодавством На законодавчому рівні в Україні від мінімал [ ... ]

Штрафи за неофіційне працевлаштування працівників!...
Штрафи за неофіційне працевлаштування працівників!

Штрафи за тіньових працівників! Держпраці розповідає, що заходи до притягнення  [ ... ]