Альтернативне закриття підприємств

Пропонуємо Вашій увазі статтю про альтернативні способи ліквідації, ліквідації шляхом зміни директора, засновника. У ній ми розповімо про методи альтернативних способів ліквідації, переваги та ризики.

Підприємство - це всього лише інструмент фінансової стабільності бізнесу. У більшості випадків підприємства ліквідують не для того, щоб закрити бізнес, а, навпаки, для того щоб його зберегти, захистити від ризиків. У бізнесі для різних цілей використовуються різні підприємства. Тому якщо хтось задумав одну зі своїх компаній ліквідувати, це ще не означає, що всьому бізнесу кінець. Просто в даному підприємстві як в інструменті відпала необхідність, його недоцільно далі утримувати.

Міняючи вивіску, багатьом вдається уникнути не тільки ризиків, пов'язаних з контрагентами, але і претензій контролюючих органів. Очевидна закономірність: чим довше працює компанія, тим більше податкових претензій їй можна пред'явити. Звичайно, коли у компанії в наявності безліч ліцензій і дозволів, десятки тисяч акціонерів, багато власності, її складно закрити однією угодою. Дозволити собі такий відхід від ризиків можуть ті бізнесмени, у яких невеликий бізнес і мало власності. Багато бізнесменів так і працюють, раз на два-три роки виробляють ліквідацію фірм, щоб не накопичувати ризики. Наприклад, якщо компанія займається роздрібною торгівлею побутовою технікою, їй простіше ліквідуватися один раз на два роки, ніж пережити перевірку ПДВ, з проходженням зустрічних перевірок з постачальниками. Постачальників у роздрібній компанії багато і за кілька років вони просто можуть бути ліквідовані, занедбані, а тому існує ризик втрати податкового кредиту. Як наслідок, виникнуть недоїмки і штрафи. Про недоплати до бюджету ПДВ та можливі штрафи читайте ...

Свідомо йти на такий ризик багато бізнесменів не хочуть і все частіше використовують альтернативні методи ліквідації. З одного боку, ліквідація це додаткові витрати, але з іншого - вартість реєстрації нової і ліквідації старої компанії набагато менше сум можливих податкових претензій.

Про способи і видах ліквідації читайте на окремій сторінці нашого сайту .... На цій сторінці сайту ми розповімо про найшвидший способі ліквідації - ліквідації шляхом реорганізації, заміни засновників і директора підприємства. Такий спосіб припинення діяльності компанії в практиці називають терміном «продаж підприємства». Він відноситься до альтернативних способів ліквідації. Саме на них ми і зупинимося детально.

Перевагами альтернативних способів ліквідації є:

  • повна легальність продажу - ліквідації підприємства;
  • відсутність в майбутньому негативних наслідків, пов'язаних з даним підприємством;
  • швидкий термін оформлення;
  • відсутність перевірок з боку податкової служби та фондів;
  • вартість альтернативної ліквідації підприємства найчастіше значно нижче розміру можливих проблем підприємства при його подальшому існуванні.

Ліквідація товариства з обмеженою відповідальністю може здійснюватися кількома способами, які, залежно від виконуваних процедур та перевірок, можуть займати від декількох тижнів до одного року.

Ліквідувати підприємство (юридична особа, організацію, суспільство, фірму, компанію) можна наступними способами:

1. Зміна директора, учасників (засновників, акціонерів)

Це один з найшвидших способів припинення відносин колишніх учасників та генерального директора з суб'єктом підприємницької діяльності. Він є найпоширенішим, швидким і досить надійним способом альтернативної ліквідації. Вартість залежить від громадянства нового учасника та / або генерального директора (громадянин України або іноземний громадянин).

2. Ліквідація шляхом зміни директора, учасників (засновників, акціонерів)

Повна зміна адреси, учасників та директора - ліквідація підприємства шляхом зміни учасників (засновників, акціонерів), директора, найменування та місця знаходження виконавчого органу підприємства.

Даний спосіб ліквідації аналогічний попередньому, тільки більш розширений. Вартість і термін виконання залежить від громадянства нового учасника та / або генерального директора (громадянин України або іноземний громадянин), а також від адреси.

3. Ліквідація шляхом реорганізації підприємства у формі злиття або приєднання

Реорганізація підприємств у формі злиття або приєднання до іншої юридичної особи з наступним припиненням існування ліквідується.

Ліквідація підприємства шляхом його реорганізації проводиться шляхом приєднання до іншого підприємства. Чинне законодавство називає таку процедуру реорганізацією, тому «ліквідацією» її називають умовно. Всі права і зобов'язання ліквідованого підприємства при приєднанні переходять до того підприємства, до якого приєднується ліквідується. По завершенню приєднання, директор підприємства, що ліквідується автоматично припиняє свої повноваження, передаючи за актом приймання-передачі документацію ліквідованого підприємства директору підприємства-правонаступника. Вартість і термін виконання залежить від способу реорганізації, кількості учасників (підприємств) при реорганізації.

Основними перевагами реорганізації у формі приєднання / злиття «за стандартною схемою» з попередньою зміною адреси, найменування, учасників та директора є:

  • при зміні адреси зняття з обліку в податковій службі за колишньою адресою і постановка на облік за новою адресою. Передача облікової / податкової справи платника податків з однієї податкової служби в іншу. Зміна адреси доречна при наявності яких-небудь розбіжностей з колишньою податковою інспекцією, а також при необхідності «виграти час»;
  • відсутність необхідності запитувати дозволу у реєструючих органів;
  • вартість значно нижче розміру очікуваних витрат та можливих проблем підприємства при його подальшому існуванні;
  • за правовими наслідками даний спосіб аналогічний банкрутству, але його вартість набагато дешевше;
  • процедура підготовки документів для припинення діяльності юридичної особи простіше, ніж для процедури банкрутства.

1. Комплексна реорганізація (зміна + реорганізація)

Процедура являє собою суміщення двох послідовно виконуваних способів ліквідації: зміна учасників та директора без зміни адреси або зі зміною адреси з реорганізацією шляхом приєднання або злиття. Перевага полягає в тому, що є можливість лавірувати між підводними рифами законодавства. Правда, подібна послуга обійдеться замовнику набагато дорожче, ніж проста зміна засновників і директора.

Вартість і термін виконання залежить від громадянства нового учасника та / або генерального директора (громадянин України або іноземний громадянин), адреси та способу реорганізації: з подальшою ліквідацією правонаступника чи ні.

2. Виділення зі складу ліквідованої організації нової.

При виділенні зі складу ліквідованого підприємства нової компанії передається вся або більша частина кредиторської заборгованості, іноді низьколіквідні активи. Після колишнє підприємство, позбувшись від боргів, ліквідується «альтернативними» методами в різних варіаціях, іноді ліквідується в установленому порядку. Вартість і термін виконання залежить від розміру кредиторської заборгованості, складу і розмірів низьколіквідних активів.

При ліквідації підприємства альтернативними способами надається наступний перелік послуг:

  • Консультація про альтернативні методи ліквідації, про продаж підприємства;
  • Підготовка документації (рішення про зміну складу засновників, зміну керівника, довіреності);
  • Резервування часу у нотаріуса;
  • Державна реєстрація зміни складу засновників в адміністрації;
  • Державна реєстрація змін по новому керівникові, директорові;
  • Повідомлення банку, інших державних органів про зміну складу засновників / керівника.

Для ліквідації підприємства альтернативними способами необхідно подати такі документи:

  • Виписку (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи);
  • Довідку з управління статистики;
  • Статут підприємства, всі зміни до нього;
  • Рішення / протоколи;
  • Довідка про взяття на облік платника податків - 4ОПП;
  • Свідоцтво платника податків (ПДВ або Єдиний податок);
  • Баланс про майновий стан компанії на дату ліквідації;
  • Інша документація, по необхідності.

На вартість послуг з ліквідації підприємств впливає:

  • наявність заборгованості перед державним бюджетом;
  • наявність матеріальних активів;
  • стан бухгалтерської документації (правильність ведення бухгалтерського обліку та своєчасність подання фінансової звітності);
  • строки ліквідації.

Підсумуємо сказане: способів альтернативної ліквідації декілька. Вони відрізняються один від одного поєднанням і послідовністю методів, терміном виконання і вартістю. Альтернативні способи ліквідації підприємства правильно використовувати, у разі якщо підприємство не має заборгованості перед кредиторами і державою, вся бухгалтерська і податкова звітність велася і здавалася вчасно і в повному обсязі. Дані способи зручні в разі, коли необхідно швидко позбутися підприємства, що дозволить власникам підприємства повністю позбавити себе від питань пов'язаних з ліквідацією підприємства в загальному порядку.

Вибір способу ліквідації, продаж підприємства є серйозним кроком власника на шляху до зменшення ризиків. Для власників компанії ліквідація - переломний момент і не час для самообману. Перш, ніж вибрати спосіб ліквідації, порадьтеся з фахівцями, визначитеся зі своєю думкою і покладайтеся на свою інтуїцію.

Якщо виникнуть питання - звертайтесь, завжди раді допомогти.

Останні новини
Який штраф Вас чекає якщо не подати декларації про...
Який штраф Вас чекає якщо не подати декларації про доходи?

Який штраф, якщо не подати декларації про доходи?! Податкова декларація подаєтьс [ ... ]

Перереєстрація ПРРО, як здійснити?...
Перереєстрація ПРРО, як здійснити?

Перереєстрація ПРРО! Як інформує ДПС, відповідно до п. 8 розділу II Порядку реєстр [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2022 роціsp;]

Зміни в проведенні податкових перевірок з 2022 рок...
Зміни в проведенні податкових перевірок з 2022 року!

Зміни в проведенні податкових перевірок! ДПС повідомили, що Законом України від  [ ... ]

Коли не потрібно застосовувати РРО?...
Коли не потрібно застосовувати РРО?

Коли не потрібно РРО! Відповідно з пунктом 14 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. №265/9 [ ... ]

Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!...
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!

Щиро вітаємо Вас з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим! bsp;... ]

Порядок ведення товарного обліку для ФОП!...
Порядок ведення товарного обліку для ФОП!

Порядок ведення товарного обліку! Порядок набирає чинності через 10 днів з дня йо [ ... ]

ПРРО та як його вибрати?
ПРРО та як його вибрати?

ПРРО та як його вибрати? ПРРО є програмним реєстратором розрахункових операцій,  [ ... ]

Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РР...
Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РРО до 2023 року!

Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РРО! Вже з 2022 року всі платники [ ... ]

Популярні публікації
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2021 роціsp;]

Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при...
Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при перевірці за місцем реалізації товарів?

Штрафи за відсутність первинних документів! Відповідно частини другої t19" target="_blank" rel="noindex">статті 19  [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2022 роціsp;]

Декларація ПДВ-2021 всі нюанси заповнення...
Декларація ПДВ-2021 всі нюанси заповнення

Декларація ПДВ-2021! Процес заповнення декларації з ПДВ в Україні пов'язаний з мак [ ... ]

Як правильно вести Головну книгу?...
Як правильно вести Головну книгу?

Як вести Головну книгу? 21 липня 2021 року Міністерство фінансів України видало нак [ ... ]

Строки давності для застосування штрафів!...
Строки давності для застосування штрафів!

Строки давності штрафів! Граничним строком застосування штрафних санкцій (штра [ ... ]

Заповнення нульової декларації з ПДВ 2021!...
Заповнення нульової декларації з ПДВ 2021!

Нульова декларація з ПДВ 2021! З початку весни поточного року вступили в силу онов [ ... ]

Штрафи за трудовим законодавством 2021!...
Штрафи за трудовим законодавством 2021!

Штрафи за трудовим законодавством На законодавчому рівні в Україні від мінімал [ ... ]

Штрафи за неофіційне працевлаштування працівників!...
Штрафи за неофіційне працевлаштування працівників!

Штрафи за тіньових працівників! Держпраці розповідає, що заходи до притягнення  [ ... ]