Заповнення нульової декларації з ПДВ 2021!

Нульова декларація з ПДВ 2021!

З початку весни поточного року вступили в силу оновлені вимоги до форм подання декларації з ПДВ. Також ця редакція документа регламентує уточнення за податковими зобов'язаннями з огляду на помилок, виправлених самим декларантами. Крім того, оновилися положення про те, як проводиться розрахунок податку, що нарахований одержувачем, які не є зареєстрованим платником ПДВ і який поставляється нерезидентом. Внесені правки і в інші пункти податкового законодавства.

Експерти компанії «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг »задалися питанням: а чи не змінилися норми заповнення нульової звітності і як заповнити нульову декларацію з ПДВ, щоб у податківців не виникало претензій. Давайте розбиратися разом.

Чи потрібно подавати порожню звітність і як не допустити помилок при заповненні нульовий декларації з ПДВ?

Згідно з пунктом 49.2 ПКУ податкові декларації подаються за кожним податком за конкретно взятий період, якщо:

 • має місце об'єкт оподаткування;
 • чи виникають показники, що вимагають того, щоб їх задекларували.

Таким чином, якщо господарська діяльність підприємства тимчасово заморожена і не приносить доходів, це означає, що немає і об'єктів оподаткування. Тому порожня декларація з ПДВ не потрібна. Але тут є один нюанс. Від запалення нульовий декларації з ПДВ ви звільняєтесь тільки в тому випадку, якщо в періоді, що підлягає звіту, не виявлено залишків зі знаком «мінус». Адже ці показники необхідно представити обов'язково. Якщо цього не зробити, штрафних санкцій не уникнути.

Безумовно, збиває з пантелику пункт 9 розд. III Порядку від 23.09.2014 року (№ 966). Тут сказано, що порожня декларація з ПДВ все одно подається, незалежно від того, працювали ви або простоювали. Як трактувати неоднозначне вимога? Спирайтеся знову-таки на пункт 49.2 ПКУ. Якщо є показники, які необхідно задекларувати, значить на питання про те, а чи потрібно подавати нульову декларацію з ПДВ, - відповідь: так, потрібно.

Практично всі платники податків цікавляться, як правильно заповнити нульову декларацію з ПДВ? Щоб все вийшло з першого разу, давайте розглянемо найпоширеніші помилки. В першу чергу, вони стосуються значень, які вказані з помилками в таких категоріях як:

 • валютний актив і цінні папери;
 • рухомість і нерухомість;
 • недобудовані об'єкти нерухомості;
 • частка (пай) у майні юридичних осіб;
 • інше майно тут і за кордоном.

Ще одна поширена помилка - порушення строків подання порожній декларація з ПДВ. Тут діють ті ж вимоги, що і при подачі традиційної звітності:

 1. за місяць - за 20 днів після завершення звітного місяця вимагається заповнення нульовий декларації з ПДВ та її подання;
 2. за 3 місяці - для платників податків-єдинників 3 і 4 груп, за 40 днів після того, як завершиться звітний квартал.

Сплата податків здійснюється протягом 10 днів після завершення кінцевого терміну подання звітності.

Які блоки заповнюємо в порожній звітності по ПДВ?

Платники податків, які цікавляться, як здати нульову декларацію з ПДВ, зазвичай мають на увазі блоки, які необхідно заповнити в першу чергу. Потрібно подати відомості, які стосуються вступної частини, також частини I. Вступ передбачає інформацію про декларанта, розділ I - «Порука».

Щоб вам було простіше, пропонуємо розглянути, як повинна виглядати нульова декларація з ПДВ. Нижче - зразок заповнення.

Зразок заповнення нульовий декларації з ПДВ

Відзначимо, що «березневі» зміни торкнулися форми декларації. У наказі Міністерства фінансів №131 йдеться про злиття додатків Д5 і Д1, що в значній мірі спрощує процес заповнення відомості. Крім того:

 • оновилася інформація в колонці з кодами програм в основній частині;
 • додані рядки, які деталізують дані попередніх зобов'язань;
 • змінений стиль розшифровки підписів внизу і є рядок для ставки 14%.

Якщо ви цікавитеся, як правильно заповнити нульову декларацію з ПДВ, необхідно розуміти, що таблиця 1 розділу I «Зобов'язання» вилучається. Раніше вона виглядала так:

Злиття призвело до того, що тепер форма має такий вигляд:

І наостанок, зразок заповнення нульовий декларації з ПДВ, чистий бланк вступної частини:

Як здати нульову декларацію з ПДВ?

У нашому матеріалі ми спробували проаналізувати, як заповнити нульову декларацію з ПДВ, щоб у фіскалів не виникало питань. Але постійні зміни податкового законодавства змушує платників податків весь час бути в курсі останніх змін. Незважаючи на неоднозначність положень про нульовий декларації, експерти «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг »рекомендують все ж представляти порожню декларацію навіть в тому випадку, якщо протягом звітного періоду доходи, що підлягають декларуванню, були відсутні.

Більше про те, як правильно заповнити нульову декларацію з ПДВ, дізнайтеся у фахівців нашої компанії. Телефонуйте:

 • міські - 0443620216;
 • мобільні - 0504452542 або 0503512175.

Ми розповімо, як здати нульову декларацію з ПДВ швидко, легко і без єдиної помилки. Пишіть на наше «мило»: e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Заповнення декларації з ПДВ при експорті в 2021

В 2021 році заповнення декларації з ПДВ при експорті змінилося. Заповнення цього документа здійснюється на підставі затверджених державних правил, які були затверджені відповідним наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21.

Базовий період, за яким відбувається заповнення декларації з ПДВ при експорті, - звітний місяць. Тому місячну декларацію ПДВ заповнюють всі представники бізнесу, які є виконавцями податкових зобов'язань. З липня 2020 року цей встановлений період - єдиний, за який заповнюється цей документ.

Від заповнення декларації з ПДВ при експорті звільнені учасники товарно-грошових відносин, в діяльності яких відсутні показники декларування (негативні відсутні суми з минулих періодів), а також підприємства, які не здійснюють діяльність в періоді подачі звітів. Визволення від заповнення документа настає в разі одночасного дотримання цих умов.

Як заповнити декларацію з ПДВ при експорті?

Важливим для дотримання законодавства є розуміння як заповнювати декларацію з ПДВ при експорті. Документ потрібно оформляти і заповнювати за такими вимогами:

 • грошові показники вказувати в гривнях без копійок з округленням за встановленими правилами;
 • додатки Д1, Д2, Д5 і Д7 заповнюються в гривнях з копійками (крім графи «Усього», де вказується сума в гривнях без копійок);
 • заповнення декларації з ПДВ при експорті відбувається за кожен місяць окремо без результату по наростанню;
 • суворі документа, які не підлягають до заповнення, потрібно залишати порожніми (ніяких прокреслень, нулів і інших знаків бути не повинно).

Загальні правила як заповнити декларацію з ПДВ при експорті затверджені державою і вступили в дію. Тому їх повинен дотримуватися кожен учасник господарської діяльності, який працює в правовому полі країни.

Зразок заповнення декларації з ПДВ при експорті

З прикладом декларації з ПДВ при експорті можна ознайомитися в компанії «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг ». В її штат входять експерти бухгалтерської сфери, які нададуть повну інформацію про те, як заповнити декларацію з ПДВ при експорті. Зразок заповнення декларації з ПДВ при експорті в базовому виконанні виглядає так:

Повна версія документа в 2021 році складається з таких елементів:

 • вступна частина, яка містить перелік службових полів та 3 глави;
 • 8 додатків Д1-Д8 (раніше було додаток ДС8 для виробників товарів для сільськогосподарських сфер, його поставили в поле 06 вступної частини документа);
 • уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань (для виправлення самостійно виявлених помилок);
 • розрахунку переліку податкових витрат, який реєструє отримувач послуг, що не має реєстрацію платника податків, одержуваних нерезидентами.

Потрібно звернути увагу, що додатки Д1 і Д5 були об'єднані в один додаток Д1, яке виглядає наступним чином:

Приклад заповнення декларації з ПДВ при експорті 2021 оформлений відповідно до вимог Державної податкової служби. Він заповнений за затвердженими правилами. В іншому випадку документ втрачає статус декларації. Заповнювати потрібно такі елементи:

 • в поле 01 зазначений тип декларації: звітна нова, звітна (проти відповідної фрази потрібно поставити знак «х»);
 • в поле 02 вказується податковий період: потрібно вказати рік і місяць;
 • в поле 03 - найменування (потрібно вказати ПІБ фізичної особи повністю, які вказані в документах реєстрації);
 • в поле 03 заповнюється код ЄДРПОУ (юридичним особам), або номер реєстрації картки платника податків (ІПН - індивідуальний податковий номер), або дані паспорта в разі відмови від номера реєстрації платника податків.

Зміни в податковій декларації з ПДВ при експорті 2021, що важливо?

Якщо звернути увагу на зразок заповнення декларації з ПДВ при експорті в 2021 році, можна побачити ряд змін. Найбільш важливі з них перераховані нижче.

 • Програми Д5 і Д1 злилися в один додаток Д1. Ця зміна зачіпає кожного представника господарської діяльності, яка зобов'язана платити ПДВ. Була змінена нумерація додатків, що і послужило причиною видалення Д5. Завдяки такому об'єднанню, була виключена таблиця з розшифровками зобов'язань зі сплати податків за податковими накладними, які пройшли реєстрацію, по ІПН покупців. Скасування дозволила значно спростити заповнення декларації з ПДВ при експорті.
 • У вступній частині оновлені дані в колонці з переліком кодів додатків. Це стало наслідком видалення програми Д5 в документі.
 • Додані рядки для внесення деталізації попередніх зобов'язань.
 • Стиль розшифровки підписів зазнав змін. Прізвище та ініціали замінені на власні прізвище та ім'я повністю. Замість Іваненко І. В. тепер пишуть Іваненко Ігор Вікторович.
 • Внесено перелік рядків для ставок 14% згідно з наказом №131.

З прикладу заповнення декларації з ПДВ при експорті 2021 видно, що заповнення документа стало швидше і простіше. Це повинно позитивно зіграти на швидкості документообігу. Правила єдині для всіх зазначених представників бізнесу, що працює в правовому полі держави.


Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.

Останні новини
Як працювати в «білу»: офіційне працевлаштування п...
Як працювати в «білу»: офіційне працевлаштування персоналу, РРО, нульові декларації, майно

Як працювати в «білу» Українська влада вживає заходів із виводу економіки з «ті [ ... ]

Інформація про бенефіціарів. Новини!...
Інформація про бенефіціарів. Новини!

Законопроєкт щодо продовження строків інформування про бенефіціарів не розглян [ ... ]

Чи може ДПС оштрафувати за перевірений період?...
Чи може ДПС оштрафувати за перевірений період?

Чи може ДПС оштрафувати! ДПС інформує, що згідно з пп. 75.1.3 ПКУ

Перенесення строків інформування про бенефіціарів ...
Перенесення строків інформування про бенефіціарів підтримано!

Перенесення строків інформування про бенефіціарів! Граничним терміном подання  [ ... ]

Як зберігати первинні документи в електронній форм...
Як зберігати первинні документи в електронній формі?

Зберігання первинних документів в електронній формі! ДПС розповідає, що відпові [ ... ]

Податкову та фінансову звітність потрібно зберігат...
Податкову та фінансову звітність потрібно зберігати 5 років!

Звітність потрібно зберігати 5 років! Україна була перевірена на предмет дотрим [ ... ]

За недостовірну інформацію про бенефіціарів штраф ...
За недостовірну інформацію про бенефіціарів штраф до 51 тис. грн!

Штраф за недостовірну інформацію про бенефіціарів ! Вже незабаром ВРУ повинні р [ ... ]

Форму звіту для «нульового декларування» затвердже...
Форму звіту для «нульового декларування» затверджено!

Форма звіту для «нульового декларування»! З 1 вересня 2021 року по 01 вересня 2022 рок [ ... ]

Нульове декларування в Україні!...
Нульове декларування в Україні!

Нульове декларування! Ця стаття присвячена введеному в дію Закону України №1539-IX [ ... ]

Популярні публікації
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як пр...
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як працювати, та про які штрафи потрібно знати

З 2020 РОКУ, КОЛИ ФОП ЗАСТОСОВУВАТИ РРО, ЯК ПРАЦЮВАТИ З РРО, ТА ЯКІ ШТРАФИ ПРИ ВИКОРИ [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 рік

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2020 роціsp;]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2021 роціsp;]

Здача річної звітності 2020!
Здача річної звітності 2020!

Здача річної звітності! п помиляються, що здають звітність ті [ ... ]

Найняти співробітника або укласти ЦПД!...
Найняти співробітника або укласти ЦПД!

Кого найняти, співробітника, укласти договір з ФОП або укласти ЦПД (Цивільно-прав [ ... ]

Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при...
Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при перевірці за місцем реалізації товарів?

Штрафи за відсутність первинних документів! Відповідно частини другої t19" target="_blank" rel="noindex">статті 19  [ ... ]

Нові перевірки діють вже з 31 грудня!...
Нові перевірки діють вже з 31 грудня!

Новий порядок перевірок Держпраці діє з 31 грудня!!! nbsp;... ]

Як оформити співробітника і заощадити на податках?...
Як оформити співробітника і заощадити на податках?

Як краще оформити співробітника в 2019 році??
ника [ ... ]

Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію пр...
Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію про власників!

Інформацію про бенефіціарів в ЄДР слід оновити в 2020 році! Подання держреєстрато [ ... ]