Фінансовий моніторинг для підприємця

Фін.Моніторінг.
Як отримувати гроші на картку? Як купити квартиру, машину і не загриміти під реституцію?

 

Багато підприємців в минулому і цьому році, почали дізнаватися від друзів, знайомих, що комусь заблокували картку, кого-то запросив банк для пояснення джерела коштів, що надходять на картку, у багатьох підприємців запросили декларації про доходи. Нам все більше і більше надходить запитань з цього приводу. Тому ми спробуємо розповісти просто про складне - про фінансовий моніторинг.

Ця стаття призначена для наступних категорій підприємців::

Ця стаття призначена для наступних категорій підприємців::

  • для осіб, які отримують дохід від продажу товарів або послуг на картку фізичної особи;
  • для тих, хто планує найближчим часом придбати нерухомість або дорогий автомобіль;
  • для осіб, які працюють тільки за «готівку», приховуючи свій реальний обсяг продажів.

Почнемо з головного: що таке фінансовий моніторинг?

Фінансовий моніторинг - сукупність заходів, які здійснюються суб'єктами фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Іншими словами, деякі підприємства та установи зобов'язані виявляти кошти, отримані злочинним шляхом або призначені для фінансування тероризму. При цьому моніторинг не є добровільним, він є обов'язком суб'єктів фінансового моніторингу.

До суб'єктів моніторингу відносять банки, ломбарди, кредитні спілки, страхові компанії, біржі, платіжні організації, біржі, компанії з управління активами, оператори поштового зв'язку, аудитори, нотаріуси тощо В основному доходи підприємців моніторять банківські установи, тому для зручності в статті вказується термін банк, хоча мова йде про всіх суб'єктів моніторингу, які перераховані вище.

Навіть якщо підприємець не знає, його операції все одно банк моніторить з метою виявлення доходів, які не обкладаються податками. Якщо банк виявляє підозрілі операції, то запитує у підприємця коментар джерела доходу, часто запитує документацію (договори, акти, накладні), що підтверджує легальність та оподаткування операції.

Дуже часто банк цікавлять грошові кошти, що надходять на особисту картку підприємця, відкриту як на фізичну особу. Згідно законодавства, картки фізичних осіб призначені для особистих потреб громадянина. Тому, коли на таку картку надходять суми більше 150 000 грн. або часті маленькі суми, ці операції обов'язково перевіряються банком.

Сьогодні дуже актуальним є питання карток фізичних осіб. Держава намагається всіма способами припинити отримання доходів підприємцями на особисті картки. З нового року планується введення єдиного електронного реєстру платіжних карток з метою контролю та виявлення всіх карток, які відкриваються банківськими установами.

Слід звернути увагу: : якщо підприємець зареєструвався, але дохід отримує на картку фізичної особи, то такий дохід оподатковується за ставкою 18% (податок на доходи фізичних осіб) плюс 1,5% (військовий збір). Він не є доходом підприємця, тому що ми отримали на рахунок або картку підприємця. Про це податківці пишуть ще з вересня минулого року, тому рекомендуємо підприємцям отримувати доходи на підприємницькі рахунки і картки.

Кому ж безпосередньо потрібно турбуватися про нововведення?

По-перше, підприємцям, які продовжують отримувати доходи на картку фізичної особи. Таким підприємцям потрібно якомога раніше перебудуватися під нові вимоги і почати отримувати доходи на підприємницький рахунок. Якщо по ряду причин це неможливо і покупці вимагають картку, то відкрийте картку на підприємця або ключ-карту до підприємницького рахунку і отримуйте оплати тільки на такі картки або на поточний рахунок. Ціна питання - податки розміром в п'яту частину доходу, тому варто про це замислитися вже сьогодні.

По-друге, фінансовий моніторинг стосується всіх, хто планує найближчим часом придбати нерухомість або дорогий автомобіль. Будь-яку покупку понад 50 000 грн. потрібно оплачувати офіційно через поточний рахунок фізичної особи. Якщо оплачувати покупку готівкою, то таку угоду можна визнати недійсною, наслідком чого є двостороння реституція: кожна зі сторін зобов'язана повернути іншій стороні в натурі все, що вона одержала на виконання угоди. Про це йдеться на офіційному сайті Держкомпідприємництва. Визнання угоди недійсною означає, що покупця змусять повернути покупку, а продавця гроші. Покупець змушений буде повернути нерухомість або авто, а гроші в кращому випадку за рішенням суду, буде отримувати від продавця протягом декількох десятків років, з огляду на нашу судову систему. Крім того, останнім часом посилилися умови оцінки нерухомості при продажу. Оцінювачі вже не можуть, як раніше істотно занижувати вартість нерухомості. Тому приватним особам, сьогодні потрібно задуматися, як в майбутньому пояснити джерело грошових коштів, за які купується нерухомість. І найголовніше, про будь-яких угодах по нерухомості, не має значення, яка була форма розрахунків, нотаріуси повідомляють в податкову службу. Крім того, представники податкової служби мають доступ до реєстру нерухомості. А тому угоду вже не так просто приховати, як це було раніше.

По-третє, осіб, які отримують доходи через WebMoney, Payoneer та інші подібні платіжні системи. Якщо підприємець отримує дохід через несанкціоновані державою платіжні системи та «виводить» дані доходи на картки фізичної особи, то рано чи пізно, до нього виникнуть питання від представників банку про джерело доходу грошей на картку фізичної особи. Тобто така напівлегальна підприємницька діяльність все більше і більше потрапляє під контроль фахівців, які здійснюють фінансовий моніторинг. Вже сьогодні потрібно перебудовувати схеми роботи в легальне русло. Не варто забувати про те, що про всі картках, які відкриваються, банки повідомляють в податкову службу.

По-четверте, фінансовий моніторинг стосується не тільки платежів, а й поштових пересилань, оскільки оператори поштового зв'язку також здійснюють фінансовий моніторинг. До них безпосередньо відносяться ТОВ «Нова Пошта» та ПАТ «Укрпошта», послугами яких користуються багато підприємців. Здійснюючи пересилку від приватної особи, підприємець і не думає про те, що про його діяльність в будь-який момент можуть дізнатися податківці. А значить треба бути готовим підприємцю, в разі необхідності підтвердити, що всі отримані через Нову пошту доходи, включені ним в дохід, що на весь реалізований товар, у підприємця в наявності прибуткові документи. Про що слід задуматися ще вчора, а хто не задумався - ще не пізно «придумати лінію захисту».

Підводячи підсумок вищесказаного, хочеться сказати: хто ще не знає що таке фінансовий моніторинг - рекомендуємо вивчити дану тему, дізнатися як вона стосується безпосередньо вас, щоб бути в курсі і мати час підготуватися до несподіванок. Одним сьогодні потрібно перевести платежі в формат, який відповідає вимогам законодавства, іншим подбати про документи на товар, третім свідомо підготуватися до майбутньої покупки. Сподіваємося, наша стаття вчасно попалася вам на очі і стала корисною.

Якщо виникнуть питання, звертайтеся за консультацією, завжди раді допомогти.


Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.

 

 

Останні новини
Який штраф Вас чекає якщо не подати декларації про...
Який штраф Вас чекає якщо не подати декларації про доходи?

Який штраф, якщо не подати декларації про доходи?! Податкова декларація подаєтьс [ ... ]

Перереєстрація ПРРО, як здійснити?...
Перереєстрація ПРРО, як здійснити?

Перереєстрація ПРРО! Як інформує ДПС, відповідно до п. 8 розділу II Порядку реєстр [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2022 роціsp;]

Зміни в проведенні податкових перевірок з 2022 рок...
Зміни в проведенні податкових перевірок з 2022 року!

Зміни в проведенні податкових перевірок! ДПС повідомили, що Законом України від  [ ... ]

Коли не потрібно застосовувати РРО?...
Коли не потрібно застосовувати РРО?

Коли не потрібно РРО! Відповідно з пунктом 14 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. №265/9 [ ... ]

Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!...
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!

Щиро вітаємо Вас з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим! bsp;... ]

Порядок ведення товарного обліку для ФОП!...
Порядок ведення товарного обліку для ФОП!

Порядок ведення товарного обліку! Порядок набирає чинності через 10 днів з дня йо [ ... ]

ПРРО та як його вибрати?
ПРРО та як його вибрати?

ПРРО та як його вибрати? ПРРО є програмним реєстратором розрахункових операцій,  [ ... ]

Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РР...
Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РРО до 2023 року!

Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РРО! Вже з 2022 року всі платники [ ... ]

Популярні публікації
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2021 роціsp;]

Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при...
Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при перевірці за місцем реалізації товарів?

Штрафи за відсутність первинних документів! Відповідно частини другої t19" target="_blank" rel="noindex">статті 19  [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2022 роціsp;]

Декларація ПДВ-2021 всі нюанси заповнення...
Декларація ПДВ-2021 всі нюанси заповнення

Декларація ПДВ-2021! Процес заповнення декларації з ПДВ в Україні пов'язаний з мак [ ... ]

Як правильно вести Головну книгу?...
Як правильно вести Головну книгу?

Як вести Головну книгу? 21 липня 2021 року Міністерство фінансів України видало нак [ ... ]

Строки давності для застосування штрафів!...
Строки давності для застосування штрафів!

Строки давності штрафів! Граничним строком застосування штрафних санкцій (штра [ ... ]

Заповнення нульової декларації з ПДВ 2021!...
Заповнення нульової декларації з ПДВ 2021!

Нульова декларація з ПДВ 2021! З початку весни поточного року вступили в силу онов [ ... ]

Штрафи за трудовим законодавством 2021!...
Штрафи за трудовим законодавством 2021!

Штрафи за трудовим законодавством На законодавчому рівні в Україні від мінімал [ ... ]

Штрафи за неофіційне працевлаштування працівників!...
Штрафи за неофіційне працевлаштування працівників!

Штрафи за тіньових працівників! Держпраці розповідає, що заходи до притягнення  [ ... ]