Правила поведінки при перевірці Податковою службою

Які правила поведінки під час податкової перевірки, як поводити себе при перевірці.

Як поводитися у разі податкової перевірки? Що робити? Які мої права і які обов'язки? Ці та ряд інших питань виникають у керівництва підприємств і підприємців, коли дізнаються про перевірку, або коли перевіряючі на порозі.

Щоб полегшити пошуки відповідей, ми підготували цю статтю. Сподіваємося, вона відповість на частину питань, що виникли. Якщо якісь залишаться не вирішеними, звертайтесь - ми завжди готові до співпраці.

Основні правила при перевірках:

1. Перевірка службових посвідчень осіб, що з'явилися на перевірку. Для цього потрібно налагодити роботу охоронців на контрольно-пропускному пункті (або на вході). Саме їм бажано перевіряти службові посвідчення прийшли на перевірку і одночасно повідомити керівництво (або юриста) про перевірку.

2. Ще до того, як впустити перевіряючих на територію, треба поглянути на документ, що підтверджує привід візиту: або направлення на перевірку, переконатися, що такий документ є, що на ньому стоїть підпис уповноваженої особи, що воно стосується саме Вашого підприємства. На цьому етапі визначається, який привід візиту і керівництву стає зрозуміла подальша тактика поведінки. Якщо мова йде про позапланову перевірку, потрібно подивитися в документах на перевірку, яке підстава для позапланової перевірки і який предмет такої перевірки. Пам'ятати, що копію направлення посадова особа перевіряючого органу зобов'язана вручити Вам.

3.Слід завести на підприємстві журнал перевірок і пропонувати перевіряючим розписуватися в такому журналі. Вони зобов'язані це зробити на вимогу представників підприємства.

4. Слід запросити перевіряючих в адміністративне приміщення і, почати бесіду з метою визначення їх фактичних побажань і мету візиту. Будувати діалог з перевіряючими бажано в спокійній, в міру люб'язній манері, з дотриманням елементарних правил ввічливості, демонструючи прагнення сприяти в міру своїх можливостей. Якщо юрист не присутній під час перевірки, бажано забезпечити присутність юриста. Важливо переконати перевіряючих у необхідності дочекатися приїзду юриста - найчастіше вони не заперечують проти цього. У цей час можна спробувати з'ясувати їх наміри, встановити конкретний перелік об'єктів і документів, які вони мають намір перевіряти. Подбайте, щоб завдання співробітникам ставити не перевіряючі органи, а сам директор або уповноважена ним особа. Важливо попередити про це і співробітників. Вони повинні розуміти і своєю поведінкою пояснювати, що надати той чи інший документ, здійснити ту чи іншу дію вони можуть лише за дорученням директора, а не перевіряючого органу. Спокійна відповідь, наприклад, «Мені не дозволяє посадова інструкція це робити без вказівки директора» або «Будь ласка, зверніться до директора, без його дозволу я не компетентний передати вам це» цілком підходящі.

5. При проведенні перевірок бажано забезпечити якомога меншу кількість представників підприємства, які спілкуються з перевіряючими (якщо цього не потребують питання перевірки). Причому при планових і навіть деяких позапланових перевірках директор може приймати участь тільки на початковій, а іноді і заключнії стадії перевірки, а в інший час - передати кураторство перевіркою своєму заступнику та юристу (крім випадків, коли проводиться серйозна перевірка).

ДУЖЕ ВАЖЛИВО ДОВЕСТИ ДО ВІДОМОСТІ СПІВРОБІТНИКІВ: вони не зобов'язані давати будь-які пояснення в ході перевірки або навіть проведення слідчих дій, у них є право зберігати мовчання. Найчастіше деякі співробітники, побоюючись, що їх притягнуть до відповідальності за мовчання, можуть без злого наміру поширити відомості, які можуть не стосуватися перевірки, але можуть, наприклад, нашкодити партнерам по бізнесу і т.п.

6. В ході проведення перевірки слід виконувати законні вимоги перевіряючих - надавати їм тільки ті документи та інформацію, які відносяться до предмета перевірки. 

7. За підсумками перевірки перевіряючи можуть складати акти та приписи, в яких вказуються виявлені порушення. Дуже важливо подбати про те, щоб всі Ваші заперечення, пов'язані з проведенням перевірки та її висновками, отримали відображення в таких актах. Тому на момент підписання акта перевірки директором (або представником) підприємства слід зробити відмітку про те, що заперечення будуть додатково підготовлені і прикладені до акту перевірки. Або, якщо заперечення вже готові на окремому документі, слід зробити посилання на такий документ і прикласти його до акта. Також допускається записати заперечення в самому акті в момент, коли акт пропонується для підписання.

Рекомендуємо ознайомитися з окремою сторінкою нашого сайту, присвяченій темі підготовці платника податків до податкових перевірок ...

На закінчення по даному виду візитів відзначимо, що підприємству надано право здійснювати аудіо і відеозапис перевірок, які проводяться на підприємстві. Це право може бути використано, щоб закликати перевіряючі органи до припинення порушення законних прав компанії. Крім того, у випадках, коли дії перевіряючих очевидно незаконні (наприклад, вони намагаються потрапити на територію з перевіркою без наявності документів для перевірки) існують так звані «гарячі лінії» - телефони, за якими можна повідомити про порушення з боку перевіряючих органів і зажадати підтримки (аж до виклику міліції). 

Резюмуючи сказане - тільки знання Вами своїх прав і обов'язків платника податків, допоможе Вам уникнути більшості неконтрольованих ситуацій, заощадить витрати часу і коштів. Перш за все, втрати можуть висловитися для Вас в розмірах штрафів, Пені та недоїмки, нарахованих контролюючими органами в результати перевірки.

Ефективним виходом для Вас в подібних ситуаціях служить звернення до зовнішніх консультантів, компаніям, що надають бухгалтерські і юридичні послуги. Як правило, на перший погляд дорогі послуги аудиторів і юристів в кінцевому підсумку обходяться підприємству економічно вигідніше, можливих нарахувань штрафних санкцій. Фахівці компанії «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг», пропонують Вам допомогу в подібних ситуаціях, за Вами завжди залишається вибір.

Компанія «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг» пропонує свої послуги податкового планування і оптимізації Вашої діяльності. Звертайтеся, Ви будете здивовані якістю та ціною наших послуг.

Останні новини
Оновлено план-графік перевірок ДПС!...
Оновлено план-графік перевірок ДПС!

Оновлено план-графік перевірок ДПС для юросіб! На веб-сайті ДПСУ було

Шпаргалка для підприємця! Чи потрібен РРО?...
Шпаргалка для підприємця! Чи потрібен РРО?

Чи потрібен РРО? Шпаргалка для підприємця! Спочатку визначимо, чи є у ФОП розраху [ ... ]

Перевірки під час карантину!...
Перевірки під час карантину!

Податкові перевірки під час карантину! Розповімо вам про податкові перевірки пі [ ... ]

Податкові пільги для бізнесу на час карантину!...
Податкові пільги для бізнесу на час карантину!

Податкові пільги для бізнесу на час карантину: резюме закону bsp;... ]

Увага карантин! Пам’ятка для роботодавця!...
Увага карантин! Пам’ятка для роботодавця!

Пам’ятка для роботодавця у зв’язку з карантином! В Україні ввели карантин у зв' [ ... ]

Пропонують змінити ставку ПДФО!...
Пропонують змінити ставку ПДФО!

Пропонують змінити ставку ПДФО!!! Нещодавно нас сполохала новина з прогресивною  [ ... ]

Нові критерії перевірок працевлаштування !!!...
Нові критерії перевірок працевлаштування !!!

Нові критерії перевірок працевлаштування «квотників» та осіб з інвалідністю! 3  [ ... ]

З чудовим святом весни!
З чудовим святом весни!

З 8 березням любі жінки! Зі святом весни, чарівності, краси і жіночності! Нехай ко [ ... ]

Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію пр...
Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію про власників!

Інформацію про бенефіціарів в ЄДР слід оновити в 2020 році! Подання держреєстрато [ ... ]

Популярні публікації
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як пр...
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як працювати, та про які штрафи потрібно знати

З 2020 РОКУ, КОЛИ ФОП ЗАСТОСОВУВАТИ РРО, ЯК ПРАЦЮВАТИ З РРО, ТА ЯКІ ШТРАФИ ПРИ ВИКОРИ [ ... ]

Найпростіший спосіб закриття підприємця...
Найпростіший спосіб закриття підприємця

Як закрити підприємця в 2017 році? Стаття призначена для тих підприємців, які вирі [ ... ]

Найняти співробітника або укласти ЦПД!...
Найняти співробітника або укласти ЦПД!

Кого найняти, співробітника, укласти договір з ФОП або укласти ЦПД (Цивільно-прав [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 рік

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2020 роціsp;]

Нові перевірки діють вже з 31 грудня!...
Нові перевірки діють вже з 31 грудня!

Новий порядок перевірок Держпраці діє з 31 грудня!!! nbsp;... ]

Святкове печиво для ФОП, або які зміни за єдиним п...
Святкове печиво для ФОП, або які зміни за єдиним податком і ЄСВ у 2017 році чекають підприємців

Які зміни для ФОП у 2017 році по єдиному податку і ЄСВ? І кому з ФОП необхідно встанов [ ... ]

Як оформити співробітника і заощадити на податках?...
Як оформити співробітника і заощадити на податках?

Як краще оформити співробітника в 2019 році??
ника [ ... ]

Податківці ПОЗБАВЛЯЮТЬ ЄДИНОГО податку за будь-яки...

Податківці, анулюють ЄДИНИЙ податок, якщо є будь-який податковий БОРГ! Всім підпр [ ... ]

З 4 січня НБУ заборонив розрахунки готівкою понад ...
З 4 січня НБУ заборонив розрахунки готівкою понад 50 тис.грн.

Починаючи з 4 січня 2017р. НБУ знизив граничну суму розрахунків готівкою для громад [ ... ]