Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію про власників!

Інформацію про бенефіціарів в ЄДР слід оновити в 2020 році!

Подання держреєстратору інформації про дійсних власників підприємств, останні роки ця тема не актуальна, про неї забули. Але на даний момент обов’язок залишився та його оновили.

Потрібно надати держреєстраторам інформацію про кінцевого бенефіціарного власника яким є:

 • для юросіб ¬ будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння);
 • для інших подібних правових утворень – особа, яка має статус, еквівалентний або аналогічний особам, зазначеним для трастів;
 • для трастів, утворених відповідно до законодавства країни їх утворення, – засновник, довірчий власник, захисник (за наявності), вигодоодержувач (вигодонабувач) або група вигодоодержувачів, а також будь-яка інша фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність трасту (в тому числі через ланцюг контролю/володіння);
 • будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив (контроль) на діяльність клієнта та/або фізичну особу, від імені якої проводиться фінансова операція.
  Позначення:
  ЄДР -Єдиний державний реєстр 
  ЦНАП -Центр надання адміністративних послуг
   ЮО -Юридична особа
  ТОВ -Товариство з обмеженою відповідальністю
  ТДВ -Товариство з додатковою відповідальністю 
  ОСББ -об`єднання співвласників багатоквартирних будинків 
  

Ознакою здійснення прямого вирішального впливу на діяльність є безпосереднє володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25% статутного (складеного) капіталу або прав голосу юридичної особи.

Отже, юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності, за приписами ч. 4 Перехідних та прикінцевих положень нового Закону №361.

В ЄДР повинні міститись відомості про юридичну особу щодо її кінцевого бенефіціарного власника юрособи, в т.ч. кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник – юрособа.

В ЄДР (окрім ПІБ, дати народження, ІПН, даних паспорта фізосіб - бенефіціарів) обов’язково вказуються характер та міра (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння.

Якщо у юрособи немає кінцевого бенефіціарного власника-фізособи, в ЄДР зазначається обґрунтована причина його відсутності.

Протягом трьох місяців з дня набрання чинності Наказу Держфінмоніторингу про затвердження форми та змісту структури власності всі юрособи мають подати/ оновити /уточнити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників.

Та держава має внести ці зміни до форм документів, які подаються держреєстратору, в частині уточнення даних щодо кінцевих бенефіціарних власників. Після цього юрособам доведеться скласти і надати ці нові форми.

Якщо нові форми будуть готові на момент набрання чинності новим Законом, то оновлення інформації потрібно зробити з 28.04.2020 р. по 28.07.2020 р.

Подати таку інформацію можна трьома способами:

 1. у паперовій формі особисто (через ЦНАПи або суб’єкта держреєстрації) або через представника/підписанта за ЄДР;
 2. в електронній формі (через Он-лайн Будинок юстиції);
 3. у паперовій формі поштовим відправленням (справжність підпису заявника на реєстраційній заяві засвідчується нотаріально).

Увага! Крім оновлення, Закон про запобігання та протидію легалізації та відмиванню доходів вимагає щорічного підтвердження такої інформації.

Щорічне підтвердження інформації про бенефіціарів!

Юрособи (за новим Законом) щороку протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації подаватимуть держреєстратору такі документи:

 1. витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юрособи-нерезидента в країні її місцезнаходження (у разі, якщо засновником юрособи є юридична особа-нерезидент);
 2. структуру власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства. Форму та зміст структури власності на сьогодні власники визначають самостійно. А ось з 28.04.2020 р. це має робитися у порядку, затвердженому Держфінмоніторингом за погодженням з Мін’юстом;
 3. нотаріально засвідчену копію документу, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юрособи, для фізособи-нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, для фізособи-резидента;
 4. заяву про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника.

Що буде, якщо не подати таку інформацію?

Неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юрособи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юрособи тягне за собою накладення штрафу на керівника юрособи або особу, уповноважену діяти від імені юрособи (виконавчого органу), від 17000 грн до 51000 грн.

Коли обов’язок підтвердження почне діяти?

Скоріше за все, у 2021 році, адже у 2020 році юрособи мають оновити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників, тому знов підтверджувати цю інформацію в 2020 році сенсу немає.

Також ускладнюється й реєстрація нової ЮО та вчинення інших реєстраційних дій. Так, при реєстрації юрособи в ЄДР, слід буде надавати додатково наведені документи.

Наведений перелік документів, крім заяви про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціара, буде обов’язково додаватись і у разі:

 • переходу на модельний статут та на власну редакцію статуту для ТОВ/ТДВ,
 • створення відокремленого підрозділу юридичної особи, змін до відомостей про нього та у разі припинення такого підрозділу,
 • включення відомостей про юрособу в ЄДР, яка зареєстрована до 01.07.2004 р. та відсутня в ЄДР,
 • акредитації відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації та змін відомостей про них в ЄДР,
 • внесення змін до відомостей, що містяться про юрособу в ЄДР, у т.ч. змін до установчих документів, до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників,
 • припинення юридичної особи в результаті її реорганізації.

На юрособу покладається новий обв’язок!

На юрособу покладається обов’язок не лише мати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в наявності, а й повідомляти держреєстратора про всі зміни, які в ній відбулися, протягом 30 роб. днів з дня їх виникнення.

Також це стосується виявлення неточностей чи помилок. Юрособі треба подати виправлену інформацію про бенефіціара протягом трьох робочих днів з дня виявлення такої неточності або помилки.

Кого не стосуються оновлення та підтвердження інформації?

Загальний обов’язок із оновлення не стосується:

 1. політичних партій,
 2. організацій профспілок,
 3. професійних спілок,
 4. юросіб, створених після 28.04.2020 р.,
 5. адвокатських об’єднань,
 6. ОСББ,
 7. релігійних організацій,
 8. творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок,
 9. торгово-промислових палат,
 10. державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій,
 11. державних та комунальних підприємств, установ, організацій,
 12. організацій роботодавців, їх об’єднань.

Також відсутності обов’язку щорічного підтвердження інформації про бенефіціарів, список майже той самий – за винятком юросіб, створених після 28.04.2020 р.


Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.

Останні новини
Карантин та перевірки! Що дозволено?...
Карантин та перевірки! Що дозволено?

Фактичні перевірки ДПС та мораторій! а проведен [ ... ]

Заборона та внесення змін до перевірок!...
Заборона та внесення змін до перевірок!

Пропонують заборонити перевірки ДПС через зміну податкової адреси! 511=71485" target="_blank" rel="noindex">Законопроек [ ... ]

Замовити бухгалтерське обслуговування чи вести бух...
Замовити бухгалтерське обслуговування чи вести бухгалтерію самостійно?

Як відбувається бухгалтерський супровід? Бухгалтерське обслуговування допомаг [ ... ]

Оновлений план-графік перевірок на 2021 рік від ДП...
Оновлений план-графік перевірок на 2021 рік від ДПС!

План-графік перевірок на 2021 рік від ДПС! Оновлений план-графік проведення докуме [ ... ]

З 8 березня дорогі дівчата та жінки!...
З 8 березня дорогі дівчата та жінки!

Сьогодні всіх жінок, дівчат вітаємоодним днем!rong>Цвітіння і натхн [ ... ]

Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при...
Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при перевірці за місцем реалізації товарів?

Штрафи за відсутність первинних документів! Відповідно частини другої t19" target="_blank" rel="noindex">статті 19  [ ... ]

Борги з ЄСВ онлайн та штрафи за неподання звітност...
Борги з ЄСВ онлайн та штрафи за неподання звітностей!

Не подали звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, які наслідки? Якщо Ви не подали, або подали  [ ... ]

Увага! 1 березня – граничний термін подання звітів...
Увага! 1 березня – граничний термін подання звітів за 2020 рік та нові сервіси від ДПС!

Граничні терміни подання звітів! раничний термін для  [ ... ]

Увага! На списання ЄСВ залишилось 2 тижні!...
Увага! На списання ЄСВ залишилось 2 тижні!

Списання ЄСВ для "сплячих" ФОП! Списання заборгованості з ЄСВ для «сплячих» ФОП п [ ... ]

Популярні публікації
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як пр...
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як працювати, та про які штрафи потрібно знати

З 2020 РОКУ, КОЛИ ФОП ЗАСТОСОВУВАТИ РРО, ЯК ПРАЦЮВАТИ З РРО, ТА ЯКІ ШТРАФИ ПРИ ВИКОРИ [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 рік

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2020 роціsp;]

Здача річної звітності 2020!
Здача річної звітності 2020!

Здача річної звітності! п помиляються, що здають звітність ті [ ... ]

Найняти співробітника або укласти ЦПД!...
Найняти співробітника або укласти ЦПД!

Кого найняти, співробітника, укласти договір з ФОП або укласти ЦПД (Цивільно-прав [ ... ]

Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при...
Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при перевірці за місцем реалізації товарів?

Штрафи за відсутність первинних документів! Відповідно частини другої t19" target="_blank" rel="noindex">статті 19  [ ... ]

Нові перевірки діють вже з 31 грудня!...
Нові перевірки діють вже з 31 грудня!

Новий порядок перевірок Держпраці діє з 31 грудня!!! nbsp;... ]

Як оформити співробітника і заощадити на податках?...
Як оформити співробітника і заощадити на податках?

Як краще оформити співробітника в 2019 році??
ника [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2021 роціsp;]

Фінансовий моніторинг для підприємця...
Фінансовий моніторинг для підприємця

Фін.Моніторінг.
гроші на картку? Як купити квартиру, машину і не заг [ ... ]