Як податкова виявляє приховані доходи ФОП за допомогою звітності?

Як податкова виявляє приховані доходи ФОП?

Результати фінмоніторингу, нещодавно проведеного Державною податковою службою України, щодо сплачених податків суб'єктами господарювання — невтішні, адеж були виявлені значні порушення. Спеціалісти контролюючих органів у додатку 4 ДФ єдиної звітності за ознакою «157» знайшли невідповідності між даними, що були надані фізичними особами-підприємцями (ФОП) стосовно задекларованих та сплачених доходів. Про це повідомила заступник начальника головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата на брифінгу, присвяченому виявленню прихованих доходів ФОП. Після чого 265 суб'єктів господарювання надали нові відомості платників єдиного податку з уточненнями. У результаті було задекларовано додаткові прибутки на суму понад 33 мільйони гривень. А сплата єдиного податку склала 1,2 мільйона гривень.

Факти, що викликають підозри

Виявляється не всі ФОП, що входять до ІІІ групи спрощеної системи оподаткування, прагнуть сплачувати податки. Ухиляючись від своїх зобов'язань, підприємці допускають серйозні порушення. Одним з таких є надання інформації щодо відсутності доходів. Водночас ці ФОП несуть витрати на фонд оплати праці найманих працівників. Саме ці витрати зазвичай — значно більші за суму загального прибутку. Тому працівники Державної податкової служби приймають рішення провести додаткове розслідування, під час якого встановлюються джерела для виплат заробітних плат працівникам того чи іншого підприємства.

Подібні повторні перевірки стали неприємним сюрпризом для 72 підприємців, які змушені були надати уточнюючі податкові звіти платників єдиного податку. Таким чином, працівники ДПС побачили задекларовану суму понад 13 мільйонів гривень доходів, з яких єдиний податок до бюджетів територіальних громад становив більше півмільйона гривень.

Чому ваші прибутки можуть зацікавити податкову?

На тому ж таки брифінгу заступник начальника податкової служби в Івано-Франківській області Наталія Зікрата пояснила, чому сплата податків ФОП так важлива: «Ми постійно здійснюємо аналіз інформаційних баз даних щодо сплати податків до місцевого бюджету. Адже ці кошти, по суті, належать територіальним громадам, в яких ми з вами живемо. Отже, від рівня надходжень до цих бюджетів залежатиме благоустрій та розвиток соціальних сфер на місцях. Тобто, ухиляючись від оподаткування, платник насамперед обмежує й власні можливості, які міг би отримати від громади».

На думку податківців, ухилення від податків — це дорога в нікуди. У даному випадку обмежень зазнають не лише самі платники ЄП, але й малозахищені верстви населення: діти, хворі, люди похилого віку. Адже поки фізичні особи підприємці будуть налагоджувати власний бізнес, не сплачуючи до казни свого краю ані копійки, нема чого говорити про якісь перспективи розвитку. Це головна причина, через яку податківці влаштовують додаткові перевірки звітностей, які подають учасники підприємницької діяльнсті.

Бажаєте, щоб ваші декларації мали бездоганний вигляд, а у ДПС не виникало жодних запитань щодо достовірності поданої інформації? Замовляйте професійний бухгалтерський супровід у перевіреній компанії з багатим досвідом по цій частині. Саме такою є «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг», агентство, що надає послуги не лише фізичним особам-підприємцям, але й юридичним особам.

Самостійний моніторинг в Електронному кабінеті

Додаткових перевірок та донарахувань, які виникають у податківців, можна уникнути. Для цього фізичній особі-підприємцю в Електронному кабінеті платника податків необхідно створити запит про отриманий дохід від підприємницької діяльності за ознакою «157». Дані, які треба отримати, мають відображати реальний стан речей щодо сплачених сум доходів та утриманих податків. Так в автоматичному режимі буде сформовано звітність із Держреєстру фізосіб-платників податків. Надану інформацію слід ретельно перевірити та виключити помилки.

Враховуючи положення Податкового кодексу України, якщо у звітності будуть нестикування, недостовірна інформація, ФОП та його посадові особи понесуть відповідальність. При самостійному виявленні помилки платником податків, вже після відправлення відомостей до органів ДПС, треба надати уточнювальну розрахункову документацію до декларації відповідно до чинної уточнюючої форми розрахунку.

Коротко про механіку вирішення проблем

Компанія «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг» — це ваш приватний бухгалтер, до якого ви можете звернутися з будь-яких питань, пов'язаних з поданням декларації до Державної податкової служби України. Ми рекомендуємо не чекати, коли контролюючі органи спрямують запит щодо додаткової перевірки вашої підприємницької діяльності. Заручившись нашою підтримкою, ви завжди будете впевнені щодо достовірності інформації у податкових відомостях.

Аби зв'язатися з нашою компанією, залиште заявку на сайті www.buhuslugi.com.ua. Також ви можете написати нам листа: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Крім цього, чекаємо на ваші дзвінки: 044-362-02-16, 050-445-25-42 або 050-351-21-75. Ми працюємо у будні, з 9.30 до 18.00. Бажаєте поспілкуватись особисто? Наша адреса: м. Київ, вул. Волинська 48/50, офіс 407. Також ми є в соцмережах: Twitter, Skype, Facebook, Google+.


Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.

Останні новини
Який штраф Вас чекає якщо не подати декларації про...
Який штраф Вас чекає якщо не подати декларації про доходи?

Який штраф, якщо не подати декларації про доходи?! Податкова декларація подаєтьс [ ... ]

Перереєстрація ПРРО, як здійснити?...
Перереєстрація ПРРО, як здійснити?

Перереєстрація ПРРО! Як інформує ДПС, відповідно до п. 8 розділу II Порядку реєстр [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2022 роціsp;]

Зміни в проведенні податкових перевірок з 2022 рок...
Зміни в проведенні податкових перевірок з 2022 року!

Зміни в проведенні податкових перевірок! ДПС повідомили, що Законом України від  [ ... ]

Коли не потрібно застосовувати РРО?...
Коли не потрібно застосовувати РРО?

Коли не потрібно РРО! Відповідно з пунктом 14 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. №265/9 [ ... ]

Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!...
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!

Щиро вітаємо Вас з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим! bsp;... ]

Порядок ведення товарного обліку для ФОП!...
Порядок ведення товарного обліку для ФОП!

Порядок ведення товарного обліку! Порядок набирає чинності через 10 днів з дня йо [ ... ]

ПРРО та як його вибрати?
ПРРО та як його вибрати?

ПРРО та як його вибрати? ПРРО є програмним реєстратором розрахункових операцій,  [ ... ]

Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РР...
Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РРО до 2023 року!

Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РРО! Вже з 2022 року всі платники [ ... ]

Популярні публікації
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як пр...
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як працювати, та про які штрафи потрібно знати

З 2020 РОКУ, КОЛИ ФОП ЗАСТОСОВУВАТИ РРО, ЯК ПРАЦЮВАТИ З РРО, ТА ЯКІ ШТРАФИ ПРИ ВИКОРИ [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 рік

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2020 роціsp;]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2021 роціsp;]

Найняти співробітника або укласти ЦПД!...
Найняти співробітника або укласти ЦПД!

Кого найняти, співробітника, укласти договір з ФОП або укласти ЦПД (Цивільно-прав [ ... ]

Здача річної звітності 2020!
Здача річної звітності 2020!

Здача річної звітності! п помиляються, що здають звітність ті [ ... ]

Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при...
Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при перевірці за місцем реалізації товарів?

Штрафи за відсутність первинних документів! Відповідно частини другої t19" target="_blank" rel="noindex">статті 19  [ ... ]

Нові перевірки діють вже з 31 грудня!...
Нові перевірки діють вже з 31 грудня!

Новий порядок перевірок Держпраці діє з 31 грудня!!! nbsp;... ]

Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію пр...
Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію про власників!

Інформацію про бенефіціарів в ЄДР слід оновити в 2020 році! Подання держреєстрато [ ... ]

Коли потрібен РРО для Інтернет магазину?...
Коли потрібен РРО для Інтернет магазину?

КОЛИ ІНТЕРНЕТ МАГАЗИНУ НЕ УНИКНУТИ РРО? рібно з [ ... ]