Все про застосування платіжних терміналів

Все що потрібно знати про платіжні термінали

    1. Коли і хто зобов'язаний застосовувати платіжні термінали.
    2. Коли термінали можна не використовувати.
    3. Кількість платіжних терміналів.
    4. Розрахунки через термінал: чи потрібен РРО?
    5. Відповідальність за незастосування платіжних терміналів.
    6. Єдиний податок і платіжні термінали.
    7. Висновок.

Коли необхідно застосовувати платіжні термінали?

Платіжний термінал - це електронний пристрій, призначений для ініціювання переказу з рахунка, у тому числі видачі готівки, отримання довідкової інформації і друкування документа за операцією із застосуванням спеціального платіжного засобу (СПЗ).

Спеціальний платіжний засіб - платіжна картка, мобільний платіжний інструмент, інший платіжний інструмент, що виконує функцію засобу ідентифікації, за допомогою якого держатель цього інструменту здійснює платіжні операції з рахунку платника або банку, а також інші операції, встановлені договором. У ситуації з платіжними терміналами це переважно банківські платіжні картки (БПК).

Хто зобов'язаний застосовувати платіжні термінали?

Згідно п. 1.32 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 р № 2346-III:

«14.7. Торговці, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій, зобов'язані забезпечити можливість здійснення держателями спеціальних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням цих спеціальних платіжних засобів (як мінімум трьох міжнародних та / або внутрішньодержавних платіжних систем) ».

На виконання цих норм було прийнято постанову КМУ «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» від 29.09.2010 р № 878 (далі - постанова № 878) , в якому встановлені терміни обов'язкового переходу на застосування платіжних терміналів суб'єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг, які відповідно до закону використовують реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО).

Встановити платіжні термінали повинні ті продавці, які:

  1. Умова 1 - здійснюють діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг;
  2. Умова 2 - згідно із Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р № 265/95-ВР (далі - Закон про РРО) зобов'язані застосовувати РРО.

Крім виконання цих двох умов, слід враховувати норми п. 1 постанови № 878 :

  1. Суб'єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 25 до 100 тис. чоловік;
  2. Суб'єкти малого підприємництва, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. чоловік.

Коли термінали можна НЕ використовувати?

Не зобов'язані застосовувати платіжні термінали наступні особи:

  • суб'єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше 25 тис. чоловік;
  • заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств;
  • підприємства торгівлі з торговою площею до 20 кв. м (крім автозаправних станцій).
  • суб'єкти господарювання, звільнені від використання РРО, зокрема, зазначені в ст. 9 Закону про РРО.

Скільки потрібно платіжних терміналів

Кількість платіжних терміналів відповідно до постанови № 878 повинна становити не менше ніж 50% кількості РРО, а при використанні одного РРО повинен бути один платіжний термінал.

Законодавством не передбачено механізму розрахунку мінімальної кількості платіжних терміналів. За логікою враховуватися повинні РРО, встановлені одним суб'єктом господарювання в одному пункті продажу товарів, громадського харчування та послуг.

Розрахунки через термінал: чи потрібен РРО

Чи потрібно застосовувати РРО при здійсненні розрахунків через платіжний термінал (із застосуванням платіжних карток), які обов'язкові реквізити при цьому повинен містити фіскальний касовий чек і чи вважається сліп (квитанція) розрахунковим документом?

При розрахунках у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток (з використанням платіжного терміналу, з'єднаного з РРО, суб'єкт господарювання повинен здійснювати розрахункові операції через належним чином зареєстрований РРО з роздрукуванням відповідних документів.

У разі застосування при проведенні розрахунків з використанням платіжної картки платіжного терміналу, з'єднаного або поєднаного з РРО, касовий чек повинен додатково містити такі обов'язкові реквізити:

  • реквізити платіжної картки (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ПК»;
  • напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням платіжних карток без виконання процедур авторизації;
  • підпис касира та підпис держателя платіжної картки (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ПК».

Сліп в розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р № 265/95-ВР не є розрахунковим документом.

Яка відповідальність за незастосування платіжних терміналів

Прямої окремої норми за незастосування платіжних терміналів в законодавстві України не передбачено. В ході перевірок можуть застосувати адміністративний штраф за ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р № 8073-X за порушення правил торгівлі до торговим працівникам і підприємцям в сумі від 17 до 170 грн. (При повторному протягом року порушенні - від 85 до 459 грн.).

Також перевіряючі з управління у справах захисту прав споживачів можуть винести припис про усунення порушення правил торгівлі - встановити платіжні термінали. Якщо таке розпорядження не буде виконано, то за ухилення від його своєчасного виконання перевіряючі зможуть оштрафувати посадових осіб і підприємців на суму від 17 до 306 грн.

Єдиний податок і платіжні термінали

Платники єдиного податку на 1, 2 або 3 групи, які використовують виключно безготівковий розрахунок у своїй діяльності, у яких дохід не перевищує 1 млн на рік - не зобов'язані використовувати РРО.

З огляду на те, що вони не зобов'язані застосовувати РРО, вони також не зобов'язані встановлювати платіжні термінали, навіть при здійснення діяльності в населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. чоловік.

У разі застосування РРО підприємствами - єдиноподатниками, вони зобов'язані застосовувати платіжні термінали тільки при здійсненні діяльності в населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. Чоловік.

Єдиноподатник, який звільнений від застосування РРО, за власним бажанням може встановити платіжний термінал, наприклад, для зручності своїх клієнтів при розрахунку. В такому випадку, не дивлячись на наявність платіжного терміналу, єдиноподатник не зобов'язаний встановлювати і РРО. Платіжний термінал - це всього лише спосіб заміни готівкових розрахунків безготівковими при здійсненні розрахунків за місцем знаходження терміналу.

Висновок: останнім часом використання платіжних терміналів стало актуально. Платіжні термінали є зручним засобом розрахунків готівкою за придбаний товар або послуги. Важливо розуміти взаємовідношення платіжного терміналу і РРО. Якщо РРО єдиноподатнику не обов'язково застосовувати, то і платіжний термінал можна не використовувати. Якщо підприємець зобов'язаний застосовувати РРО, то автоматично слід розрахувати кількість платіжних терміналів, яке необхідно використовувати.

Бажаємо всім вдалого бізнесу!


Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.

 

 

 

Останні новини
Який штраф Вас чекає якщо не подати декларації про...
Який штраф Вас чекає якщо не подати декларації про доходи?

Який штраф, якщо не подати декларації про доходи?! Податкова декларація подаєтьс [ ... ]

Перереєстрація ПРРО, як здійснити?...
Перереєстрація ПРРО, як здійснити?

Перереєстрація ПРРО! Як інформує ДПС, відповідно до п. 8 розділу II Порядку реєстр [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2022 роціsp;]

Зміни в проведенні податкових перевірок з 2022 рок...
Зміни в проведенні податкових перевірок з 2022 року!

Зміни в проведенні податкових перевірок! ДПС повідомили, що Законом України від  [ ... ]

Коли не потрібно застосовувати РРО?...
Коли не потрібно застосовувати РРО?

Коли не потрібно РРО! Відповідно з пунктом 14 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. №265/9 [ ... ]

Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!...
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!

Щиро вітаємо Вас з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим! bsp;... ]

Порядок ведення товарного обліку для ФОП!...
Порядок ведення товарного обліку для ФОП!

Порядок ведення товарного обліку! Порядок набирає чинності через 10 днів з дня йо [ ... ]

ПРРО та як його вибрати?
ПРРО та як його вибрати?

ПРРО та як його вибрати? ПРРО є програмним реєстратором розрахункових операцій,  [ ... ]

Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РР...
Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РРО до 2023 року!

Пропонують відтермінувати тотальну фіскалізацію РРО! Вже з 2022 року всі платники [ ... ]

Популярні публікації
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2021 роціsp;]

Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при...
Які наслідки, якщо відсутні первинні документи при перевірці за місцем реалізації товарів?

Штрафи за відсутність первинних документів! Відповідно частини другої t19" target="_blank" rel="noindex">статті 19  [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2022 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2022 роціsp;]

Декларація ПДВ-2021 всі нюанси заповнення...
Декларація ПДВ-2021 всі нюанси заповнення

Декларація ПДВ-2021! Процес заповнення декларації з ПДВ в Україні пов'язаний з мак [ ... ]

Як правильно вести Головну книгу?...
Як правильно вести Головну книгу?

Як вести Головну книгу? 21 липня 2021 року Міністерство фінансів України видало нак [ ... ]

Строки давності для застосування штрафів!...
Строки давності для застосування штрафів!

Строки давності штрафів! Граничним строком застосування штрафних санкцій (штра [ ... ]

Заповнення нульової декларації з ПДВ 2021!...
Заповнення нульової декларації з ПДВ 2021!

Нульова декларація з ПДВ 2021! З початку весни поточного року вступили в силу онов [ ... ]

Штрафи за трудовим законодавством 2021!...
Штрафи за трудовим законодавством 2021!

Штрафи за трудовим законодавством На законодавчому рівні в Україні від мінімал [ ... ]

Штрафи за неофіційне працевлаштування працівників!...
Штрафи за неофіційне працевлаштування працівників!

Штрафи за тіньових працівників! Держпраці розповідає, що заходи до притягнення  [ ... ]