З 1 липня 2012 вступили в дії нові зміни до НКУ.Коротко про те, що змінилося відповідно до закону № 4834 - VI

"Нововведення" до Податкового Кодексу України.

Закон № 4834-VI «Про внесення змін до ПКУ щодо удосконалення деяких податкових норм» від 24.05.2012г.:  законодавчі перспективи для платників.

Метою пропонованої до розгляду короткої статті служить завдання ознайомлення з основними змінами, запровадженими Законом № 4834-VI від 24.05.2012 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (далі за текстом - Закон). Остаточний варіант тексту Закону Написано 27 червня 2012 р., але вже з 1 липня 2012 Закон вступив у дію. Тому пропонуємо до розгляду головні нововведення законодавства.

Не можна недооцінити нововведення, оскільки проведена чергова спроба удосконалення Податкового Кодексу України. Звичайно, всі невирішені питання не вирішені, але розглянемо ті основні моменти, які порушені в чергових нововведеннях.

Одним з найбільш очікуваних нововведень є - спрощення процедури та терміну добровільної реєстрації платником податку на додану вартість . Законом передбачено :

  • скорочення терміну реєстрації платником ПДВ з 10 до 5 робочих днів;
  • усунення на законодавчому рівні вимоги про мінімальний розмір статутного капіталу або балансової вартості активів;
  • анулювання обов'язкової умови поставки товарів чи послуг іншим платникам податку на додану вартість в обсязі - не менше 50 % загального обсягу поставок за останні 12 календарних місяців.

Звичайно, нововведення полегшать реєстрацію платником ПДВ для багатьох підприємств, а також спростять перехід підприємців - платників єдиного податку з 5% на 3% з ПДВ.

Прогресивним нововведенням слід відзначити введення електронної податкової накладної, за умови реєстрації самої електронного підпису та реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі. При складанні накладної в електронній формі, необхідність її складання у паперовому вигляді законодавством не передбачена.

Скорочено терміни реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних з 20 до 15 днів. Нововведеннями передбачено можливість видачі податкової накладної до реєстрації в єдиному реєстрі накладних, на сьогодні така видача - «без реєстрації» була заборонена. Судячи зі змін, контроль реєстрації податкових накладних законодавці вирішили передати на відкуп самим платникам податків.

Нововведеннями «підвищилася» значимість бухгалтерської довідки в податковому обліку. Відтепер бухгалтерської довідки буде достатньо для включення до податкового кредиту сум ПДВ сплачених (нарахованих ) при придбанні товарів / послуг, необоротних активів, які раніше не використовувалися, але з певного моменту починають використовуватися в оподатковуваних операціях.

Важко недооцінити нововведення Закону, які стосуються платників єдиного податку.

Самими позитивним змінам для платників єдиного податку згідно нововведень за Законом № 4834- VI, є

  • дозвіл ФОП - єдиноподатникам міняти групу протягом року без обмежень, але з дотриманням вимог, встановленої для кожної групи єдинників. Для переходу платнику необхідно подати заяву до органу державної податкової служби не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного кварталу.
  • розширення кола платників, яким дозволено обирати спрощену систему оподаткування. Так, дозволено перебування на єдиному податку платникам, які здійснюють такі види діяльності: кур'єрські послуги, ліцензування Міністерства послуги зв'язку, реалізацію корисних копалин, торгівлю ювелірними виробами з дотриманням деяких вимог;
  • безкоштовно отримані єдинниками товари, роботи, послуги. З 1 липня 2012 р. безкоштовно отриманими товарами, роботами, послугами будуть вважатися отримані платником згідно письмовими договорами дарування та іншим письмовими договорами, за якими не передбачено грошова або інша компенсація вартості товарів (робіт, послуг). У дохід також будуть ставитися товари, які передані на відповідальне зберігання, але використані таким платником єдиного податку. У зв'язку з викладеним, можна відзначити, що відтепер в дохід підприємця, не зможуть включатися товари, по яких відсутня необхідна документація.
  • включення до доходу простроченої кредиторської заборгованості. З 1 липня 2012 прострочена кредиторська заборгованість включається тільки в дохід ФОП -єдинника 3 групи, яка є платником ПДВ та до доходу платника єдиного податку 4- ї групи. Іншими словами , лише для єдинників 3-ї групи , які платять ставку 3% і ПДВ , і для єдинників - юридичних осіб 4- ї групи суми кредиторської заборгованості , за якою минув строк позовної давності , будуть вважатися доходом. Підприємці - єдинники, які не платять ПДВ, можуть бути спокійні - для них прострочена кредиторська заборгованість доходом не є. Дане нововведення безсумнівно носить позитивний аспект для підприємців, оскільки відсутність обліку у підприємців не дозволяє достовірно виявити суму простроченої кредиторської заборгованості.
  • форма Заяви про застосування спрощеної системи оподаткування найближчим часом буде змінена, оскільки змінами, прийнятими у Законі передбачено застосування нових КВЕД при заповненні заяви, тільки для підприємців - платників 1 та 2 груп. Відповідно, логічно припустити, що форма заяви буде змінена і що для ФОП 3-ї групи взагалі немає необхідності відображати види діяльності у заяві на єдиний податок. Цілком закономірно, що зміни торкнуться і свідоцтв платників єдиного податку 3-ї групи, але на сьогодні про це говорити рано.

Сьогодні активно обговорюється тема мораторію для підприємців - платників єдиного податку.

Законом передбачено:

  • введення мораторію на застосування штрафних санкцій за порушення в 2012 році порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платника єдиного податку;
  • не застосування адміністративної відповідальності за неправильне заповнення «єдиноподатниками» книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат у період з 1 січня по 31 грудня 2012 року.

Це не єдине нововведення в галузі перевірок. Не менш важливим є той факт, що податкові органи з 1 липня 2012 втратять право вимагати пояснення від платників податків з питань, що виникають під час перевірок. Пояснення платники податків зможуть надавати тільки за бажанням.

Менш райдужним нововведенням є зміна суми податкового боргу,  до досягнення якої податкова вимога не виписується і податкова застава до майна платника податків не застосовується. Сума податкового боргу збільшена - з 17 до 340 грн. Прогресивність нововведення не відчутна для платників, оскільки в рамках сьогоднішньої інфляції борг до 340 грн. не рахується істотним. Проте, згідно законодавства, борг менше 340 грн не списується, а накопичується, і як тільки перевищить суму в 340 грн., То застосовується загальний порядок його стягнення.

У статті наведені не всі нововведення, які запроваджуються Законом. Наприклад, Законом усунені неточності у визначенні бази оподаткування ПДВ у туроператорської діяльності; визначено дату включення до складу податкового кредиту сум ПДВ, сплачених при придбанні товарів, робіт, послуг, які не включаються до собівартості туристичного продукту; розширені підстави для адміністративного арешту активів і т . д.

Підсумовуючи короткий аналіз нововведень, слід визнати, що більшість нововведень, безсумнівно позитивні, особливо сприятливі для підприємців.

Останні новини
ФОПам присвоять офіційні електронні адреси!...
ФОПам присвоять офіційні електронні адреси!

Офіційні електронні адреси! 16 липня 2020 року зареєстровано sp;]

Податкова реформа 2020 на Україні!...
Податкова реформа 2020 на Україні!

Податкова реформа 2020 на Україні Реформи в податковій сфері проводяться урядом щ [ ... ]

З 1 січня 2021 року запроваджується єдиний рахунок...
З 1 січня 2021 року запроваджується єдиний рахунок!

Запроваджується єдиний рахунок! 0 року № 321ет Мін [ ... ]

Проект Держбюджету на 2021 рік!...
Проект Держбюджету на 2021 рік!

Держбюджет-2021! 14 вересня був затверджений законопроект про Держбюджет на 2021 рік. [ ... ]

Як оформити дистанційного працівника під час каран...
Як оформити дистанційного працівника під час карантину в Україні 2020!

Як оформити дистанційного працівника під час карантину? Дистанційна робота, яка [ ... ]

Скільки має бути касирів при використанні декілько...
Скільки має бути касирів при використанні декількох ПРРО!

Скільки має бути касирів та ЕЦП при використанні декілька ПРРО! ДПС

Держпраці посилять контроль за працевлаштуванням!...
Держпраці посилять контроль за працевлаштуванням!

Держпраці посилить контроль за офіційним працевлаштуванням! З 1 вересня Держпра [ ... ]

Вже з 1 вересня мінімальна зарплата 5000 грн!...
Вже з 1 вересня мінімальна зарплата 5000 грн!

Мінімальна зарплата 5000 грн вже з 1 вересня! На засіданні ВРУ, 25 серпня було прийня [ ... ]

Штрафи за порушення трудового законодавства!...
Штрафи за порушення трудового законодавства!

За які порушення вам можуть накласти штраф? nbsp;[ ... ]

Популярні публікації
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як пр...
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як працювати, та про які штрафи потрібно знати

З 2020 РОКУ, КОЛИ ФОП ЗАСТОСОВУВАТИ РРО, ЯК ПРАЦЮВАТИ З РРО, ТА ЯКІ ШТРАФИ ПРИ ВИКОРИ [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 рік

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2020 роціsp;]

Найняти співробітника або укласти ЦПД!...
Найняти співробітника або укласти ЦПД!

Кого найняти, співробітника, укласти договір з ФОП або укласти ЦПД (Цивільно-прав [ ... ]

Нові перевірки діють вже з 31 грудня!...
Нові перевірки діють вже з 31 грудня!

Новий порядок перевірок Держпраці діє з 31 грудня!!! nbsp;... ]

Як оформити співробітника і заощадити на податках?...
Як оформити співробітника і заощадити на податках?

Як краще оформити співробітника в 2019 році??
ника [ ... ]

Фінансовий моніторинг для підприємця...
Фінансовий моніторинг для підприємця

Фін.Моніторінг.
гроші на картку? Як купити квартиру, машину і не заг [ ... ]

Податківці ПОЗБАВЛЯЮТЬ ЄДИНОГО податку за будь-яки...

Податківці, анулюють ЄДИНИЙ податок, якщо є будь-який податковий БОРГ! Всім підпр [ ... ]

Коли потрібен РРО для Інтернет магазину?...
Коли потрібен РРО для Інтернет магазину?

КОЛИ ІНТЕРНЕТ МАГАЗИНУ НЕ УНИКНУТИ РРО? рібно з [ ... ]

Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію пр...
Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію про власників!

Інформацію про бенефіціарів в ЄДР слід оновити в 2020 році! Подання держреєстрато [ ... ]