Закон 5083-VI від 05.07.2012 р. які зміни для Юр. і Фіз.осіб.? Вступає в дію з моменту опублікування

 

 У зв'язку з проведенням адміністративної реформи, 9 серпня 2012 Президентом України підписано Закон України № 5083-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні» від 05.07.2012 р. (далі Закон № 5083). Закон вніс ряд істотних змін до Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Він вступає в дію з дня, наступного за опублікуванням, крім деяких пунктів, які перераховані в «Прикінцевіх положеннях» закону (решта набирають чинності з 01 січня 2013).

 

Закон № 5083, насамперед, вніс зміни до Податкового Кодексу з метою оптимального досягнення дотримання конституційних основ держави. Внесено суттєві зміни в розподіл повноважень між Президентом. Податковою службою та Кабінетом Міністрів України. Законом відредаговані організаційні та економічні засади діяльності податкової служби та міліції.

Останнім часом бухгалтера та юристи перетворилися на «гончих », щоб встигнути ознайомитися, що нового з'явилося в новому законі, а що й втратило чинність на підставі попереднього ... З метою ознайомлення з черговими змінами компанія «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг» пропонує, прочитати дану статтю в якій зміни представлені в загальних рисах. Більш детально нововведення будуть розглянуті в окремій статті.

1. Адміністрування податків і зборів

Нові функції державної податкової служби

У Податковий кодекс введений цілий розділ 191, який визначає функції органів податкової служби. Введено близько 40 підпунктів, які визначають функції органів податкової служби. Нововведеннями деякі функції податкової служби передані Міністерству фінансів. Приміром, податкова позбавлена права підготовки та затвердження графіків проведення документальних планових перевірок, списків ризиків та їх розподілу на ступені ризику. Зі вступом в дію відповідних правових норм, Міністерство встановлюватиме порядок розстрочення та списання податкового боргу, затверджувати форми податкових декларацій і ряд інших функцій.

Відтепер Єдиний реєстр податкових накладних буде вести Міністерство фінансів. Воно також затверджуватиме форму і порядок ведення Книги обліку доходів і витрат для підприємців. Очевидно, що нововведення стали узагальненням існуючої на сьогодні практики роботи податкової служби та деяким експериментом майбутньої роботи на результат.

Збільшення терміну надання документів для перевірки

Продовження терміну надання до контролюючого органу, що призначив перевірку, документів, визначених в акті перевірки як відсутні з трьох до п'яти днів з дня отримання акта перевірки.

Заборона платникам податків самостійно відчужувати майно, що перебуває у податковій заставі, шляхом виключення п. 95.23 з ПКУ. Життєвий цикл норми п. 95.23 всього 1 місяць. Вона прийнята Законом № 4834 від 24 травня 2012 р., який вступив в дію 1 липня 2012, і вже Законом № 5083 у серпні скасована.

2. Податок на додану вартість:

Введення додаткового обов'язкового реквізиту в податкову накладну;

Зміни, що викликають особливий негатив громадськості, пов'язані з формою податкової накладної (далі - ПН). Вона доповнено новим обов'язковим реквізитом : «номер і дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України» (п. 201.1 ПКУ, в якому перераховані обов'язкові реквізити ПН, доповнено п.п. «ї»). Мабуть, кодів УКТЗЕД вже недостатньо для ефективності контролю імпорту.

Нововведення набирає чинності з дня, наступного за днем офіційного опублікування Закону № 5083 -VI.

Введення додаткових обмежень на отримання автоматичного отримання бюджетного відшкодування ПДВ

Великим платникам податків заборонено автоматичне отримання бюджетного відшкодування ПДВ за наявності збитків за підсумками податкового року.

3. Податок на прибуток

Виняток додатка ОК ;

Черговими нововведеннями в ПКУ виключено норму про обов'язкову подачу додатка ОК до декларації з податку на прибуток. Очевидно, що декларація за 9 місяців подаватиметься без додатка ОК. Залишається тільки здогадуватися про справжню мотивації усунення додатка ОК : недоробка законодавства, неефективність і т.п.

Щомісячні авансові платежі з податку на прибуток

Істотні зміни внесені з податку на прибуток. Згідно з п. 57.1 ПКУ платники податку на прибуток, у яких дохід за останній річний звітний податковий період перевищують 10 млн. грн., Зобов'язані будуть щомісяця сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі не менше 1 /12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний ( податковий) рік. Від щомісячної сплати податку на прибуток звільнені : новостворені підприємства, виробники сільськогосподарської продукції, неприбуткові установи (організації) і платники податку на прибуток, у яких дохід за останній річний звітний податковий період не перевищує 10 млн. грн.

Підприємства, які будуть сплачувати щомісяця податок на прибуток, звітність по прибутку будуть здавати один раз на рік (річну звітність). При подачі річної звітності такими підприємствами подається розрахунок щомісячних авансових внесків. Згідно з останнім щомісячні платежі після подачі вважаються узгодженими податковими зобов'язаннями.

Якщо у підприємства, зобов'язаного платити щомісячні внески, за результатами минулого року отримано збиток, відсутня можливість розрахувати суму щомісячного платежу, то таке підприємство в наступному році здає звітність поквартально.

Дата набрання чинності даного нововведення - 1 січня 2013

Оподаткування доходів у вигляді дивідендів з іноземних джерел

У п. 170.11.1 ПКУ внесено поправки, що стосуються дивідендів з іноземних джерел. Згідно з останніми, дивіденди з іноземних джерел оподатковуються за ставкою 5 %.

4. Єдиний податок

Нові групи платників єдиного податку

Законом № 5083 затверджено дві нові групи для платників єдиного податку - п'ята і шоста.

Платниками податків п'ятої групи можуть бути фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають двом умовам : мають не більше 20 найманих працівників та обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн. за рік.

Платниками податків шостої групи можуть бути юридичні особи будь-якої організаційно -правової форми, які протягом календарного року відповідають двом умовам : мають не більше 50 найманих працівників та обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн. за рік.

Процентна ставка єдиного податку для п'ятої та шостої груп платників єдиного податку затверджена в розмірі: 7% доходу - у разі сплати ПДВ, і 10 %, якщо ПДВ включено до складу єдиного податку. При порівнянні встановлено, що 5 група є копією 3 групи, а 6 група - копією 4 групи. Різниця між групами в основному в обсязі доходу і ставкою єдиного податку. Правда при перевищенні доходу платниками 3 та 4 групи, відтепер їм не потрібно переходити на загальну систему. Такі платники можуть перейти відповідно в 5 і 6 групу ( якщо не перевищили обсяг 20 млн. грн.).

Інші нововведення для платників єдиного податку

З введенням нових груп, внесено відповідні зміни до розділу ПКУ щодо, платників єдиного податку, що прогнозовано. Довелося підкоригувати більшість підпунктів глави 1 Розділу XIV.

Так, відповідно до нової редакції абз. 2 п.п. 298.1.2 ПКУ новостворені суб'єкти господарювання, які протягом 10 днів з дня реєстрації подали заяву про обрання ставки єдиного податку, встановленої для третьої - шостої груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Законом № 5083 підкоректовані зміни, які набрали чинності з 01 липня, про що ми писали раніше ( Зміни Закон № 4834 для підприємців). Так, підприємці, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, реалізації ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каменів, дорогоцінних каменів органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, після останніх змін можуть обрати 3 або 5 групу.

У даній статті інформація представлена в стислому вигляді, щоб проінформувати про новий прийнятий Закон № 5083. Детальні коментарі з внесеними змінами по можливості, будуть представлені в окремій статті.

З IV кварталу можливо перейти на нові групи платників єдиного податку!

 

Останні новини
Найпростіший спосіб закриття підприємця...
Найпростіший спосіб закриття підприємця

Як закрити підприємця в 2017 році? Стаття призначена для тих підприємців, які вирі [ ... ]

З 4 січня НБУ заборонив розрахунки готівкою понад ...
З 4 січня НБУ заборонив розрахунки готівкою понад 50 тис.грн.

Починаючи з 4 січня 2017р. НБУ знизив граничну суму розрахунків готівкою для громад [ ... ]

Святкове печиво для ФОП, або які зміни за єдиним п...
Святкове печиво для ФОП, або які зміни за єдиним податком і ЄСВ у 2017 році чекають підприємців

Які зміни для ФОП у 2017 році по єдиному податку і ЄСВ? І кому з ФОП необхідно встанов [ ... ]

Нагадуємо Фіз. і Юр. Особам про нерухомість, РРО т...
Нагадуємо Фіз. і Юр. Особам про нерухомість, РРО та ЕЦП

При зміні ПІБ або адреси - чи потрібно перереєструвати договір, з податковою про  [ ... ]

Звітність підприємця при зміні групи єдиного подат...
Звітність підприємця при зміні групи єдиного податку або системи оподаткування

Зміна системи оподаткування або зміна групи єдиного податку часто призводять до  [ ... ]

Штрафи по єдиному податку
Штрафи по єдиному податку

Як уникнутиритичних ситуацій якщо Ви
trong> Дана стаття присвячен [ ... ]

Плани на майбутнє та їх здійснення...
Плани на майбутнє та їх здійснення

ДПІ має право давати консультації виключно в усній формі

Травневі новини
Травневі новини

Мінсоцполітики планує вдвічі збільшити ЄСВ з мінімальної зарплати

Все про застосування платіжних терміналів...
Все про застосування платіжних терміналів

Все що потрібно знати про платіжні термінали ;[ ... ]

Популярні публікації
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2016 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2016 рік

Термін cплати єго подат>ку в 2016 році
g> Ставки єдиного податку не змінюються про [ ... ]

Єдиний податок на 2015 рік наданий в таблицях...
Єдиний податок на 2015 рік наданий в таблицях

З 1 січня 2015 рокунності нові зміни до Податкового Кодексу, що стосуються  [ ... ]

Інформація для Фізичних осіб...
Інформація для Фізичних осіб

Порівняння загальної та спрощеної системи оподаткування для Фізичних Осіб

Інформація для Юридичних осіб...
Інформація для Юридичних осіб

Порівняння загальної та спрощеної системи оподаткування
bsp;]

Як самостійно зареєструвати ФОП...
Як самостійно зареєструвати ФОП

 Як самостійно зареєструвати ФОП?ця які потрібно відвідати при реєстр [ ... ]

Звітність підприємця за єдиним податком...
Звітність підприємця за єдиним податком

Як підприємцю відзвітувати за єдиним податком?[ ... ]

Питання та відповіді для фіз.осіб...
Питання та відповіді для фіз.осіб

Відповіді на питання підприємців
ання які часто за [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2015 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2015 рік

Термін виплати є податng>ку в 2015 році
g> Ставки єдиного податку не змінюються н [ ... ]

Спрощена система оподаткування: відповідальність, ...
Спрощена система оподаткування: відповідальність, ризики, штрафи

Яка відповідальність на єдиному податку, ризики в діяльності, штрафи