Закон 5083-VI від 05.07.2012 р. які зміни для Юр. і Фіз.осіб.? Вступає в дію з моменту опублікування

 

 У зв'язку з проведенням адміністративної реформи, 9 серпня 2012 Президентом України підписано Закон України № 5083-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні» від 05.07.2012 р. (далі Закон № 5083). Закон вніс ряд істотних змін до Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Він вступає в дію з дня, наступного за опублікуванням, крім деяких пунктів, які перераховані в «Прикінцевіх положеннях» закону (решта набирають чинності з 01 січня 2013).

 

Закон № 5083, насамперед, вніс зміни до Податкового Кодексу з метою оптимального досягнення дотримання конституційних основ держави. Внесено суттєві зміни в розподіл повноважень між Президентом. Податковою службою та Кабінетом Міністрів України. Законом відредаговані організаційні та економічні засади діяльності податкової служби та міліції.

Останнім часом бухгалтера та юристи перетворилися на «гончих », щоб встигнути ознайомитися, що нового з'явилося в новому законі, а що й втратило чинність на підставі попереднього ... З метою ознайомлення з черговими змінами компанія «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг» пропонує, прочитати дану статтю в якій зміни представлені в загальних рисах. Більш детально нововведення будуть розглянуті в окремій статті.

1. Адміністрування податків і зборів

Нові функції державної податкової служби

У Податковий кодекс введений цілий розділ 191, який визначає функції органів податкової служби. Введено близько 40 підпунктів, які визначають функції органів податкової служби. Нововведеннями деякі функції податкової служби передані Міністерству фінансів. Приміром, податкова позбавлена права підготовки та затвердження графіків проведення документальних планових перевірок, списків ризиків та їх розподілу на ступені ризику. Зі вступом в дію відповідних правових норм, Міністерство встановлюватиме порядок розстрочення та списання податкового боргу, затверджувати форми податкових декларацій і ряд інших функцій.

Відтепер Єдиний реєстр податкових накладних буде вести Міністерство фінансів. Воно також затверджуватиме форму і порядок ведення Книги обліку доходів і витрат для підприємців. Очевидно, що нововведення стали узагальненням існуючої на сьогодні практики роботи податкової служби та деяким експериментом майбутньої роботи на результат.

Збільшення терміну надання документів для перевірки

Продовження терміну надання до контролюючого органу, що призначив перевірку, документів, визначених в акті перевірки як відсутні з трьох до п'яти днів з дня отримання акта перевірки.

Заборона платникам податків самостійно відчужувати майно, що перебуває у податковій заставі, шляхом виключення п. 95.23 з ПКУ. Життєвий цикл норми п. 95.23 всього 1 місяць. Вона прийнята Законом № 4834 від 24 травня 2012 р., який вступив в дію 1 липня 2012, і вже Законом № 5083 у серпні скасована.

2. Податок на додану вартість:

Введення додаткового обов'язкового реквізиту в податкову накладну;

Зміни, що викликають особливий негатив громадськості, пов'язані з формою податкової накладної (далі - ПН). Вона доповнено новим обов'язковим реквізитом : «номер і дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України» (п. 201.1 ПКУ, в якому перераховані обов'язкові реквізити ПН, доповнено п.п. «ї»). Мабуть, кодів УКТЗЕД вже недостатньо для ефективності контролю імпорту.

Нововведення набирає чинності з дня, наступного за днем офіційного опублікування Закону № 5083 -VI.

Введення додаткових обмежень на отримання автоматичного отримання бюджетного відшкодування ПДВ

Великим платникам податків заборонено автоматичне отримання бюджетного відшкодування ПДВ за наявності збитків за підсумками податкового року.

3. Податок на прибуток

Виняток додатка ОК ;

Черговими нововведеннями в ПКУ виключено норму про обов'язкову подачу додатка ОК до декларації з податку на прибуток. Очевидно, що декларація за 9 місяців подаватиметься без додатка ОК. Залишається тільки здогадуватися про справжню мотивації усунення додатка ОК : недоробка законодавства, неефективність і т.п.

Щомісячні авансові платежі з податку на прибуток

Істотні зміни внесені з податку на прибуток. Згідно з п. 57.1 ПКУ платники податку на прибуток, у яких дохід за останній річний звітний податковий період перевищують 10 млн. грн., Зобов'язані будуть щомісяця сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі не менше 1 /12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний ( податковий) рік. Від щомісячної сплати податку на прибуток звільнені : новостворені підприємства, виробники сільськогосподарської продукції, неприбуткові установи (організації) і платники податку на прибуток, у яких дохід за останній річний звітний податковий період не перевищує 10 млн. грн.

Підприємства, які будуть сплачувати щомісяця податок на прибуток, звітність по прибутку будуть здавати один раз на рік (річну звітність). При подачі річної звітності такими підприємствами подається розрахунок щомісячних авансових внесків. Згідно з останнім щомісячні платежі після подачі вважаються узгодженими податковими зобов'язаннями.

Якщо у підприємства, зобов'язаного платити щомісячні внески, за результатами минулого року отримано збиток, відсутня можливість розрахувати суму щомісячного платежу, то таке підприємство в наступному році здає звітність поквартально.

Дата набрання чинності даного нововведення - 1 січня 2013

Оподаткування доходів у вигляді дивідендів з іноземних джерел

У п. 170.11.1 ПКУ внесено поправки, що стосуються дивідендів з іноземних джерел. Згідно з останніми, дивіденди з іноземних джерел оподатковуються за ставкою 5 %.

4. Єдиний податок

Нові групи платників єдиного податку

Законом № 5083 затверджено дві нові групи для платників єдиного податку - п'ята і шоста.

Платниками податків п'ятої групи можуть бути фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають двом умовам : мають не більше 20 найманих працівників та обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн. за рік.

Платниками податків шостої групи можуть бути юридичні особи будь-якої організаційно -правової форми, які протягом календарного року відповідають двом умовам : мають не більше 50 найманих працівників та обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн. за рік.

Процентна ставка єдиного податку для п'ятої та шостої груп платників єдиного податку затверджена в розмірі: 7% доходу - у разі сплати ПДВ, і 10 %, якщо ПДВ включено до складу єдиного податку. При порівнянні встановлено, що 5 група є копією 3 групи, а 6 група - копією 4 групи. Різниця між групами в основному в обсязі доходу і ставкою єдиного податку. Правда при перевищенні доходу платниками 3 та 4 групи, відтепер їм не потрібно переходити на загальну систему. Такі платники можуть перейти відповідно в 5 і 6 групу ( якщо не перевищили обсяг 20 млн. грн.).

Інші нововведення для платників єдиного податку

З введенням нових груп, внесено відповідні зміни до розділу ПКУ щодо, платників єдиного податку, що прогнозовано. Довелося підкоригувати більшість підпунктів глави 1 Розділу XIV.

Так, відповідно до нової редакції абз. 2 п.п. 298.1.2 ПКУ новостворені суб'єкти господарювання, які протягом 10 днів з дня реєстрації подали заяву про обрання ставки єдиного податку, встановленої для третьої - шостої груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Законом № 5083 підкоректовані зміни, які набрали чинності з 01 липня, про що ми писали раніше ( Зміни Закон № 4834 для підприємців). Так, підприємці, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, реалізації ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каменів, дорогоцінних каменів органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, після останніх змін можуть обрати 3 або 5 групу.

У даній статті інформація представлена в стислому вигляді, щоб проінформувати про новий прийнятий Закон № 5083. Детальні коментарі з внесеними змінами по можливості, будуть представлені в окремій статті.

З IV кварталу можливо перейти на нові групи платників єдиного податку!

 

Останні новини
Юрособи та подача звітності про кінцевого беніфіці...
Юрособи та подача звітності про кінцевого беніфіціарного власника!

Подача звітності про кінцевого беніфіціарного власника! У 2020 році Мінюст повине [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2021 рік!

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2021 роціsp;]

З Різдвом Христовим!
З Різдвом Христовим!

З Різдвом Христовим! входить в хату,
буде багате.
 ... ]

В яких випадках при наданні послуг не застосовуєт...
 В яких випадках при наданні послуг не застосовується РРО?

РРО не застосовується! Вам не потрібно застосовувати реєстратор розрахункових  [ ... ]

Зміни для підприємців у 2021 році!...
Зміни для підприємців у 2021 році!

Нововведення 2021 року! Під кінець 2020 року ухвалено декілька законодавчих змін, що [ ... ]

Як перейти на Єдиний рахунок у 2021 році!...
Як перейти на Єдиний рахунок у 2021 році!

Перехід на Єдиний рахунок! у у підприємців можуть використову [ ... ]

З Новим Роком 2021!!!
З Новим Роком 2021!!!

З Новим Роком! вим, з новим щастям!
буде настрій.
bsp;[ ... ]

Нові трудові перевірки!
Нові трудові перевірки!

Трудові перевірки! Черговий законопроект щодо змін КЗпП розробили в Мінекономі [ ... ]

Увага! План-графік перевірок ДПС на 2021 рік!...
Увага! План-графік перевірок ДПС на 2021 рік!

План-графік перевірок ДПС на 2021 рік! 24 грудня 2020 року ДПСУ . ]

Популярні публікації
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як пр...
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як працювати, та про які штрафи потрібно знати

З 2020 РОКУ, КОЛИ ФОП ЗАСТОСОВУВАТИ РРО, ЯК ПРАЦЮВАТИ З РРО, ТА ЯКІ ШТРАФИ ПРИ ВИКОРИ [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 рік

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2020 роціsp;]

Найняти співробітника або укласти ЦПД!...
Найняти співробітника або укласти ЦПД!

Кого найняти, співробітника, укласти договір з ФОП або укласти ЦПД (Цивільно-прав [ ... ]

Здача річної звітності 2020!
Здача річної звітності 2020!

Здача річної звітності! п помиляються, що здають звітність ті [ ... ]

Нові перевірки діють вже з 31 грудня!...
Нові перевірки діють вже з 31 грудня!

Новий порядок перевірок Держпраці діє з 31 грудня!!! nbsp;... ]

Як оформити співробітника і заощадити на податках?...
Як оформити співробітника і заощадити на податках?

Як краще оформити співробітника в 2019 році??
ника [ ... ]

Фінансовий моніторинг для підприємця...
Фінансовий моніторинг для підприємця

Фін.Моніторінг.
гроші на картку? Як купити квартиру, машину і не заг [ ... ]

Коли потрібен РРО для Інтернет магазину?...
Коли потрібен РРО для Інтернет магазину?

КОЛИ ІНТЕРНЕТ МАГАЗИНУ НЕ УНИКНУТИ РРО? рібно з [ ... ]

Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію пр...
Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію про власників!

Інформацію про бенефіціарів в ЄДР слід оновити в 2020 році! Подання держреєстрато [ ... ]