Як не платити ЄСВ, якщо Ви «сплячий» ФОП!

Списання старих боргів!

Якщо ФОП та фізособи, які здійснюють незалежну профдіяльність, які насправді такої діяльності не здійснювали і прибутків не мали, накопичили великі борги зі сплати ЄСВ.

Для початку слід визначитись із датою, коли почнеться процедура списання.

Закон набирає чинності з 1 січня 2021 р. Крім п. 5 цього Закону, який працює з 03.06.2020 р. Саме він встановлює, процедуру такого списання.

Якщо орієнтуватися на 03.06.2020 р., то розпочинати таку процедуру треба вже зараз. На все про все у «загальників» буде 3 місяці. Але списати таким чином можна буде борги, які виникли до 03.06.2020 р. А скасування обов’язку сплати ЄСВ такими «сплячими загальниками» розпочнеться з 01.01.2021 р..

Між цими нормами, перерва триває більше ніж півроку. Чи потрібно сплачувати ЄСВ за цей період?

Краще було б списати борги станом на 1 січня, та саме з цієї дати припинити обов’язок сплати ЄСВ «сплячими загальниками» надалі. Але пункт, який дає право на списання боргів, діє з 03.06.2020 р. Але на даний момент ДПСУ не надає чітких роз’яснень на цю тему.

Самим «загальникам» радимо не поспішати: адже якщо зараз подати заяву про припинення діяльності, а податківці вирішать, що процедура почнеться з 1 січня, вже нічого не виправиш і ЄСВ доведеться сплатити. Сподіваємось, що офіційні роз’яснення від ДПСУ з’являться найближчим часом.

Увага! Підлягають списанню несплачені станом на 03.06.2020 р. суми недоїмки, нараховані ФОП на загальній системі оподаткування та фізособам, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за період з 1 січня 2017 року по 3 червня 2020 р., а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО.

ФОП-«єдинники» такою «акцією» скористатися не зможуть.


Як саме списати борги!

1) Закритися в період з 03.06.2020 р. по 31.08.2020 р.

ФОП подають заяву про припинення підприємницької діяльності держреєстратору.

Фізособи, які здійснюють незалежну профдіяльність, подають заяву про зняття з обліку в ДПІ за місцем обліку.

2) Відзвітувати з ЄСВ

Слід подати звітність за періоди 2017-2020рр., якщо такі заборгованості були. Це обов'язкова умова для списання недоплат за ці періоди.

При цьому робиться зауваження: штрафні санкції до платника єдиного внеску, передбачені л. 7 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ, за наведених умов не застосовуються. Тобто, за подання Звітів з ЄСВ із запізненням – не штрафуватимуть!

Якщо ж всю звітність за 2017-2020 рр. було подано – наново подавати її не треба.

І не забувайте про «ліквідаційний» Звіт з ЄСВ! Його подають до органу ДПС:

  • ФОП – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;
  • фізособи, які здійснюють незалежну профдіяльність, – протягом 30 календарних днів з дня подання заяви до органу ДПС про зняття з обліку платника єдиного внеску.

Якщо Ви виконали зазначені умови, податківці проводять камеральну перевірку та приймають рішення, списувати борги чи ні.


Випадки, коли ДПС може відмовити у списання боргів з ЄСВ:

  1. платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 1 січня 2017 року по 3 червня 2020 року;
  2. суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті у порядку, передбаченому Законом про ЄСВ. Якщо вони були сплачені частково, то податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася не сплаченою.

Немає прибутку – немає і ЄСВ!

З 1 січня 2021 року самозайняті особи (ФОП, фізособи, які здійснюють незалежну профдіяльність, члени фермерського господарства), які перебувать на загальній системі оподаткування, зможуть не сплачувати за себе ЄСВ в разі відсутності прибутку.

Тобто, якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, він має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.


Самозайняті особи, які працюють, не платитимуть ЄСВ

З 1 січня 2021 р. ФОП або фізособи, які здійснюють незалежну профдіяльність, одночасно перебуватимуть у трудових відносинах, то вони зможуть не платити ЄСВ за себе.

Якщо роботодавець сплатив ЄСВ, але менше мінімального страхового внеску, то такі самозайняті особи ЄСВ платитимуть. Проте менше ніж звичайно.

В такому випадку самозайнята особа зможе доплатити за себе лише різницю до мінімального страхового внеску (а може сплатити і більше, проте не більше максимального страхового внеску). Нагадаємо, що для мінімального ЄСВ базою нарахування є 1 мінімальна зарплата, а для максимального – від 15 мінімальних зарплат.


Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.

Останні новини
Як оформити дистанційного працівника під час каран...
Як оформити дистанційного працівника під час карантину в Україні 2020!

Як оформити дистанційного працівника під час карантину? Дистанційна робота, яка [ ... ]

Скільки має бути касирів при використанні декілько...
Скільки має бути касирів при використанні декількох ПРРО!

Скільки має бути касирів та ЕЦП при використанні декілька ПРРО! ДПС

Держпраці посилять контроль за працевлаштуванням!...
Держпраці посилять контроль за працевлаштуванням!

Держпраці посилить контроль за офіційним працевлаштуванням! З 1 вересня Держпра [ ... ]

Вже з 1 вересня мінімальна зарплата 5000 грн!...
Вже з 1 вересня мінімальна зарплата 5000 грн!

Мінімальна зарплата 5000 грн вже з 1 вересня! На засіданні ВРУ, 25 серпня було прийня [ ... ]

Штрафи за порушення трудового законодавства!...
Штрафи за порушення трудового законодавства!

За які порушення вам можуть накласти штраф? nbsp;[ ... ]

Поточні правила та майбутні перспективи застосуван...
Поточні правила та майбутні перспективи застосування РРО/ПРРО!

Перспективи застосування РРО/ПРРО! Згідно з статистичними даними ДПС переважна  [ ... ]

Що робити з Книгами обліку у 2021 році?...
Що робити з Книгами обліку у 2021 році?

Що фізособам-«єдинникам» робити з Книгами обліку у 2021 році? З 2021 року, скасовуєть [ ... ]

Як зареєструвати програмний РРО?...
Як зареєструвати програмний РРО?

Порядок реєстрації ПРРО! Ми розповімо у якому порядку здійснюється реєстрація ( [ ... ]

Нові документи для реєстрації РРО/ПРРО!...
Нові документи для реєстрації РРО/ПРРО!

Оновлені документи для реєстрації РРО/ПРРО Податківці оприлюднили доповнення д [ ... ]

Популярні публікації
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як пр...
РРО для ФОП з 2020 року, коли застосовувати, як працювати, та про які штрафи потрібно знати

З 2020 РОКУ, КОЛИ ФОП ЗАСТОСОВУВАТИ РРО, ЯК ПРАЦЮВАТИ З РРО, ТА ЯКІ ШТРАФИ ПРИ ВИКОРИ [ ... ]

Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 р...
Календар платника єдиного податку та ЄСВ на 2020 рік

Ставки і терміни сплати ЄСВ, та єдиного податку в 2020 роціsp;]

Найняти співробітника або укласти ЦПД!...
Найняти співробітника або укласти ЦПД!

Кого найняти, співробітника, укласти договір з ФОП або укласти ЦПД (Цивільно-прав [ ... ]

Нові перевірки діють вже з 31 грудня!...
Нові перевірки діють вже з 31 грудня!

Новий порядок перевірок Держпраці діє з 31 грудня!!! nbsp;... ]

Як оформити співробітника і заощадити на податках?...
Як оформити співробітника і заощадити на податках?

Як краще оформити співробітника в 2019 році??
ника [ ... ]

Фінансовий моніторинг для підприємця...
Фінансовий моніторинг для підприємця

Фін.Моніторінг.
гроші на картку? Як купити квартиру, машину і не заг [ ... ]

Податківці ПОЗБАВЛЯЮТЬ ЄДИНОГО податку за будь-яки...

Податківці, анулюють ЄДИНИЙ податок, якщо є будь-який податковий БОРГ! Всім підпр [ ... ]

Коли потрібен РРО для Інтернет магазину?...
Коли потрібен РРО для Інтернет магазину?

КОЛИ ІНТЕРНЕТ МАГАЗИНУ НЕ УНИКНУТИ РРО? рібно з [ ... ]

Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію пр...
Юрособам в 2020 році потрібно оновити іформацію про власників!

Інформацію про бенефіціарів в ЄДР слід оновити в 2020 році! Подання держреєстрато [ ... ]