Квітневі новини

Підприємець на єдиному податку проводить розрахунки через POS – термінал. Чи потрібен в такому випадку РРО?

При використанні РОS-терміналу НЕ потрібно реєструвати РРО у випадку:

  • якщо дохід платника єдиного податку II або III групи протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.



При використанні РОS-терміналу обов’язково ПОТРІБНО реєструвати РРО у випадку:

  • якщо дохід платника єдиного податку II або III групи протягом календарного року перевищив 1 млн грн.


Документом, який підтверджує здійснення платежу за допомогою платіжної картки, має бути:

Підприємництво та транспорт

Згідно законодавству, володіти майном можуть винятково фізособи (громадяни) та юрособи (ст. 41 та ст. 325 ЦКУ). Водночас законодавство не передбачає набуття права власності для фізособи-підприємця.

Таким чином, транспортні засоби можуть зареєструвати тільки фізособи, а не фізособи-підприємці, оскільки реєстрацію здійснюють особи, які є власниками. При цьому власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, зокрема використовувати його під час надання транспортних послуг та перевезення вантажу (п. 1 ст. 320 ЦКУ).

Які відомості повинна містити довідка про отримані доходи

Крім загальної інформації про фізособу зазначається обов’язково сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою), розмір та сума податкової соцпільги, сума нарахованого та утриманого ЄСВ, ПДФО та військового збору.

На вимогу контролюючого органу в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

При цьому, особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку (пп. «в» п. 176.2 ПКУ).

Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково наступна інформація:

  • сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
  • розмір та сума податкової соціальної пільги;
  • сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску;
  • сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб;
  • сума нарахованого та утриманого військового збору.

Оподаткування фінансової допомоги

Ситуація 1. Фінансова допомога надана юридичній особі - платнику єдиного податку.

Відповідно до п. 292.11 ПКУ, таку допомогу платник єдиного податку повинен повернути протягом 12 календарних місяців з моменту отримання, інакше її доведеться включити до складу оподатковуваного доходу за основною ставкою та відобразити в декларації за період, в якому фактично закінчиться зазначений термін.

Ситуація 2. Фінансова допомога надана юридичній особі - платнику податку на прибуток на загальних підставах.

На сьогоднішній день, податкове законодавство не містить ніяких спеціальних норм щодо оподаткування поворотної фінансової допомоги загальносистемникам. Згідно з національними стандартами бухгалтерського обліку така допомога не є доходом при отриманні і не відноситься до витрат при поверненні. Таким чином, отримання поворотної фінансової допомоги не впливає на фінансовий результат підприємства, отже, не підлягає оподаткуванню.
Однак, в разі порушення встановлених в договорі термінів повернення і закінчення терміну позовної давності, таку допомогу можна визначити як безповоротну.

Ситуація 3. Фінансова допомога надана юридичній особі фізичною особою або іншою юридичною особою.

У цьому випадку у отримувача допомоги, незалежно від обраної ним системи оподаткування, виникає оподатковуваний дохід у повному розмірі отриманої допомоги.

Ситуація 4. Фінансова допомога надана фізичній особі юридичною особою.

В цій ситуації, згідно п.164.2.17 ПКУ, сума отриманої допомоги визнається додатковим благом, і обкладається податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%. При цьому, в даній ситуації підприємство є податковим агентом, тобто здійснює фактичне перерахування сум податків до бюджету і відображає це у своїй звітності (форма 1-ДФ).

Більше новин читайте на нашому сайті у розділі "Новини".


Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.

 

 

Останні новини
Розрахунки через LiqРау – і Ви автоматично втрачає...
Розрахунки через LiqРау – і Ви автоматично втрачаєте єдиний податок

Якщо Ви проводити розрахунки через LiqPay - податківці, анулюють ЄДИНИЙ податок! Всі [ ... ]

Фінансовий моніторинг для підприємця...
Фінансовий моніторинг для підприємця

Фін.Моніторінг.
гроші на картку? Як купити квартиру, машину і не заг [ ... ]

Як оформити співробітника і заощадити на податках?...
Як оформити співробітника і заощадити на податках?

Як краще оформити співробітника в 2019 році??
ника [ ... ]

Податківці ПОЗБАВЛЯЮТЬ ЄДИНОГО податку за будь-яки...

Податківці, анулюють ЄДИНИЙ податок, якщо є будь-який податковий БОРГ! Всім підпр [ ... ]

Найпростіший спосіб закриття підприємця...
Найпростіший спосіб закриття підприємця

Як закрити підприємця в 2017 році? Стаття призначена для тих підприємців, які вирі [ ... ]

З 4 січня НБУ заборонив розрахунки готівкою понад ...
З 4 січня НБУ заборонив розрахунки готівкою понад 50 тис.грн.

Починаючи з 4 січня 2017р. НБУ знизив граничну суму розрахунків готівкою для громад [ ... ]

Святкове печиво для ФОП, або які зміни за єдиним п...
Святкове печиво для ФОП, або які зміни за єдиним податком і ЄСВ у 2017 році чекають підприємців

Які зміни для ФОП у 2017 році по єдиному податку і ЄСВ? І кому з ФОП необхідно встанов [ ... ]

Нагадуємо Фіз. і Юр. Особам про нерухомість, РРО т...
Нагадуємо Фіз. і Юр. Особам про нерухомість, РРО та ЕЦП

При зміні ПІБ або адреси - чи потрібно перереєструвати договір, з податковою про  [ ... ]

Звітність підприємця при зміні групи єдиного подат...
Звітність підприємця при зміні групи єдиного податку або системи оподаткування

Зміна системи оподаткування або зміна групи єдиного податку часто призводять до  [ ... ]

Популярні публікації
Штрафи по єдиному податку
Штрафи по єдиному податку

Як уникнутиритичних ситуацій якщо Ви
trong> Дана стаття присвячен [ ... ]

Найпростіший спосіб закриття підприємця...
Найпростіший спосіб закриття підприємця

Як закрити підприємця в 2017 році? Стаття призначена для тих підприємців, які вирі [ ... ]

Звітність підприємця при зміні групи єдиного подат...
Звітність підприємця при зміні групи єдиного податку або системи оподаткування

Зміна системи оподаткування або зміна групи єдиного податку часто призводять до  [ ... ]

Все про застосування платіжних терміналів...
Все про застосування платіжних терміналів

Все що потрібно знати про платіжні термінали ;[ ... ]

Святкове печиво для ФОП, або які зміни за єдиним п...
Святкове печиво для ФОП, або які зміни за єдиним податком і ЄСВ у 2017 році чекають підприємців

Які зміни для ФОП у 2017 році по єдиному податку і ЄСВ? І кому з ФОП необхідно встанов [ ... ]

Травневі новини
Травневі новини

Мінсоцполітики планує вдвічі збільшити ЄСВ з мінімальної зарплати

З 4 січня НБУ заборонив розрахунки готівкою понад ...
З 4 січня НБУ заборонив розрахунки готівкою понад 50 тис.грн.

Починаючи з 4 січня 2017р. НБУ знизив граничну суму розрахунків готівкою для громад [ ... ]

Нагадуємо Фіз. і Юр. Особам про нерухомість, РРО т...
Нагадуємо Фіз. і Юр. Особам про нерухомість, РРО та ЕЦП

При зміні ПІБ або адреси - чи потрібно перереєструвати договір, з податковою про  [ ... ]

Плани на майбутнє та їх здійснення...
Плани на майбутнє та їх здійснення

ДПІ має право давати консультації виключно в усній формі